Ogłoszenia duszpasterskie - XXXI Niedziela Zwykła

29 października 2022r. Odsłon: 937

Niedziela, 30. października 2022 r.

1. Trwają w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży. Pewność miłości Boga rodzi w naszych sercach Duch Święty, gdy słuchamy przepowiadania Dobrej Nowiny. To zaś doświadczenie jest naprawdę głęboką potrzebą każdego człowieka. Dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy na te katechezy. W tym tygodniu, ze względu na uroczystość, odbędą się one tylko w czwartek o godz. 19.00.
  2. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  3. Dziś i w poniedziałek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Natomiast w pozostałe dni tego tygodnia o godz. 17.30 będziemy się modlić za naszych Zmarłych w ramach nabożeństwa zwanego Wypominkami
  4. We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze święte w naszym kościele będą sprawowane jak w niedzielę, z jednym wyjątkiem – nie będzie Mszy świętej o godz. 13.00. Natomiast w środę, w Dzień Zaduszny, Msza święta będzie sprawowana także o godz. 9.00.
  5. Przypominamy, że od 1 do 8 listopada każdego dnia możemy uzyskać dar odpustu zupełnego dla wybranego zmarłego, gdy pobożnie (czyli z modlitwą za zmarłych) nawiedzimy cmentarz i spełnimy następujące warunki: 1. Wzbudzimy w sobie intencję otrzymania odpustu. 2. Będziemy w stanie łaski uświęcającej. 3. Będziemy wolni od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. 4. Przyjmiemy w tym dniu Komunię Świętą. 5. Odnowimy naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz dowolnej modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu. Pod tymi samymi warunkami w Dniu Zadusznym do uzyskania odpustu wystarczy pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy.
  6. W tym tygodniu będziemy także przeżywać pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek i piątek modlitwy za powołanych oraz wynagradzające Sercu Pana Jezusa będą połączone z modlitwą za zmarłych, sprawowaną w tych dniach o godz. 17.30. W sobotę zaś zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.00.
  7. W piątek także, po Mszy świętej wieczornej, w salce parafialnej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach dobowego Jerycha Różańcowego, która potrwa do sobotniej Mszy świętej wieczornej (od godz. 17.00 zostanie przeniesiona do kościoła).
  8. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny
  9. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.