loading...
Rok liturgiczny: B/II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika, albo św. Jerzego, męczennika
24 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - XXX Niedziela Zwykła

28 października 2023r. Odsłon: 1521

Niedziela, 29 października 2023 r.

  1. Trwają w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży. Potrzebą każdego człowieka jest doświadczenie miłości Boga. O tym, że Bóg jest Miłością świadczy Duch Święty, gdy słuchamy Słowa Bożego, a szczególnie kerygmatu. W tym tygodniu będzie głoszony kerygmat, „serce” przepowiadania chrześcijańskiego, który z jednej strony przekonuje, że jesteśmy grzesznikami, a z drugiej ogłasza prawdę, że Bóg kocha grzesznika i tego, kto tę prawdę przyjmie, obdarza nowym życiem. Dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy na te katechezy w poniedziałek i w czwartek o godz. 19.00.
  2. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania. Do wtorku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30, a dzieci na ich modlitwę różańcem w poniedziałek o godz. 17.00. Natomiast w pozostałe dni tego tygodnia o godz. 17.30 będziemy się modlić za naszych Zmarłych w ramach nabożeństwa zwanego Wypominkami
  3. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze święte w naszym kościele będą sprawowane jak w niedzielę, z jednym wyjątkiem – nie będzie Mszy świętej o godz. 13.00. Natomiast w czwartek, w Dzień Zaduszny, będzie sprawowana dodatkowa Msza święta o godz. 9.00.
  4. Przypominamy, że od 1 do 8 listopada każdego dnia możemy uzyskać dar odpustu zupełnego dla wybranego zmarłego, gdy pobożnie (czyli z modlitwą za zmarłych) nawiedzimy cmentarz i spełnimy następujące warunki: 1. Wzbudzimy w sobie intencję otrzymania odpustu. 2. Będziemy w stanie łaski uświęcającej. 3. Będziemy wolni od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. 4. Przyjmiemy w tym dniu Komunię Świętą. 5. Odnowimy naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz dowolnej modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu. Pod tymi samymi warunkami w Dniu Zadusznym do uzyskania odpustu wystarczy pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy.
  5. W tym tygodniu będziemy także przeżywać pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek i piątek modlitwy za powołanych oraz wynagradzające Sercu Pana Jezusa będą połączone z modlitwą za zmarłych, sprawowaną w tych dniach o godz. 17.30. W sobotę zaś zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.00. 
  6. W sobotę także, po Mszy świętej wieczornej, w salce parafialnej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach dobowego Jerycha Różańcowego, która potrwa do niedzielnej Mszy świętej wieczornej.
  7. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny oraz numer specjalny Gościa Niedzielnego poświęcony tajemnicy Maryi.
  8. Składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.


Parafia Rzymkat.
pw. Bożego Ciała

ul. Emilii Plater 25, 71-632 Szczecin

Nr konta parafialnego: 32 1240 3826 1111 0000 4398 1977 III o. w Szczecinie

Kancelaria parafialna czynna w: poniedziałki, środy, piątki w godz. 16.oo-17.3o /w okresie Wielkiego Postu w piątek tylko do 17.15/

Gdzie nas znajdziesz

mapa