loading...
Rok liturgiczny: B/II
Dzień Powszedni albo św. Marcina I, papieża i męczennika
13 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVIII Niedziela Zwykła

14 października 2023r. Odsłon: 1763

Niedziela, 15 października 2023 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: Cywilizacja życia. Podczas tego dnia zbieramy środki na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która już od ponad dwudziestu lat jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Kwesta przeznaczona jest na stypendia dla około 2000 uczniów i studentów.
  2. Trwają w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży. Potrzebą każdego człowieka jest doświadczenie miłości Boga. W tym pomaga słuchanie Słowa Bożego, bo właśnie wtedy przychodzi Duch Święty, Pocieszyciel, dając nam pewność, że Bóg jest Miłością i jest z nami. Na katechezy zapraszamy w poniedziałek i w czwartek o godz. 19.00.
  3. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  4. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, a dzieci na ich modlitwę różańcem w poniedziałek i w środę o godz. 17.00.
  5. Przed nami miesiąc listopad, podczas którego w specjalnym nabożeństwie Wypominek prosić będziemy o miłosierdzie Boże dla naszych zmarłych. Karty wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona zmarłych w mianowniku, drukowanymi literami, rozłożone są na stole przy wyjściu z kościoła. Proszę zwrócić uwagę, że każda karta zawiera konkretną datę, od 2 do 30 listopada. Ta data jest powtórzona w stopce karty wypominkowej, którą można odciąć i zachować, aby wiedzieć, w którym dniu będziemy modlić się za polecanych na tej karcie zmarłych. Koperty z wypełnionymi kartami wypominkowymi prosimy składać podczas Mszy świętych na tacę lub w zakrystii.
  6. W czwartek, 26 X br., o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele ponowna rekrutacja do programu formacyjnego Postcresima. Przypominamy, że ten program chce pomóc młodym ludziom w osobistym spotkaniu z Jezusem i odkryciu Kościoła jako matki. Przez pierwsze dwa lata jest też formą przygotowania do bierzmowania. Dlatego do udziału w tej rekrutacji zapraszamy młodzież z klas VII z rodzicami, która w bieżącym roku szkolnym rozpoczęła przygotowanie do bierzmowania. Zapraszamy także tę młodzież z rodzicami, którzy nie zdążyli się jeszcze zgłosić na przygotowanie do bierzmowania.
  7. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny oraz numer specjalny Gościa Niedzielnego poświęcony tajemnicy Maryi.
  8. Składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.


Parafia Rzymkat.
pw. Bożego Ciała

ul. Emilii Plater 25, 71-632 Szczecin

Nr konta parafialnego: 32 1240 3826 1111 0000 4398 1977 III o. w Szczecinie

Kancelaria parafialna czynna w: poniedziałki, środy, piątki w godz. 16.oo-17.3o /w okresie Wielkiego Postu w piątek tylko do 17.15/

Gdzie nas znajdziesz

mapa