loading...
Rok liturgiczny: B/II
Dzień Powszedni albo św. Marcina I, papieża i męczennika
13 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVII Niedziela Zwykła

07 października 2023r. Odsłon: 1678

Niedziela, 8 października 2023 r.

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii cykl katechez dla dorosłych i młodzieży. Potrzebą każdego człowieka jest doświadczenie miłości Boga. W tym pomaga słuchanie Słowa Bożego, bo właśnie wtedy przychodzi Duch Święty, Pocieszyciel, dając nam pewność, że Bóg jest Miłością i jest z nami. Na katechezy zapraszamy w poniedziałek i w czwartek o godz. 19.00.
  2. Dzisiejsza niedziela to także druga niedziela miesiąca, w którą w sposób szczególny ofiarami wpieramy inwestycje parafialne. Wszystkim Ofiarodawcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagradza Wam waszą ofiarność.
  3. W październiku, w miesiącu poświęconym Matce Bożej Różańcowej, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dzieci, na ich modlitwę różańcem, zapraszamy w poniedziałek i w środę o godz. 17.00.
  4. Ponadto od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania. 
  5. Z kolei w piątek o godz. 19.00, w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, dzięki naszej pani Organistce i jej Przyjaciołom, zapraszamy na uroczysty koncert łączący edukację Boską, ludzką i miesiąc poświęcony Maryi. W czasie koncertu zostaną zaprezentowane utwory wybitnych kompozytorów napisane do tekstów biblijnych. 
  6. Przed nami kolejny 14-ty dzień miesiąca jako etap Nowenny Odnowy Wiary przed 900-leciem Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu. W tym dniu miejscem centralnym będzie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Tam o godz. 12.00 uroczystą Mszę świętą sprawować będzie abp. Andrzej Dzięga. W naszym kościele modlitwę Nowenny połączymy nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.
  7. W przyszłą zaś niedzielę będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski pod hasłem: Cywilizacja życia. Podczas tego dnia odbędzie się zbiórka środków na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która już od ponad dwudziestu lat jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Kwesta przeznaczona jest na stypendia dla około 2000 uczniów i studentów.
  8. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.


Parafia Rzymkat.
pw. Bożego Ciała

ul. Emilii Plater 25, 71-632 Szczecin

Nr konta parafialnego: 32 1240 3826 1111 0000 4398 1977 III o. w Szczecinie

Kancelaria parafialna czynna w: poniedziałki, środy, piątki w godz. 16.oo-17.3o /w okresie Wielkiego Postu w piątek tylko do 17.15/

Gdzie nas znajdziesz

mapa