Święto św. Marka, ewangelisty
25 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - XXV Niedziela Zwykła

17 września 2022r. Odsłon: 787

Niedziela, 18. września 2022 r.

1. Dziś, po każdej Mszy świętej, zbieramy ofiary do puszek przeznaczone na wsparcie działań edukacyjnych prowadzonych przez Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie kształcą się nasi klerycy. Dziękujemy za złożone ofiary na ten cel.
  2. Za tydzień zaś będziemy wspierali hospicja działające w naszej archidiecezji, czyli Hospicjum św. Jana Ewangelisty służące od 35 lat, Hospicjum Domowe pw. św. Faustyny, prowadzone przez Caritas w Świnoujściu od 15 lat i rozwijające się od 2 lat Hospicjum „Róża” przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu. Widząc potrzebę wsparcia tych instytucji Ksiądz Arcybiskup zadecydował, aby co roku w IV niedzielę września organizować w naszej archidiecezji niedzielę hospicyjną, połączoną ze zbiórką ofiar pieniężnych. Środki zbierane podczas pierwszej niedzieli hospicyjnej zostaną przeznaczone na zakup koncentratorów tlenu.
  3. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  4. Rodziców dzieci podejmujących przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej a młodzież do bierzmowania w naszej parafii prosimy o pobranie deklaracji od ks. Tomasza a następnie zwrotne złożenie ich ks. Tomaszowi. W kontekście bierzmowania przypominamy, że młodzież odbywa dwuletni okres przygotowania i zapraszamy do jego podjęcia młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej.
  5. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny
  6. Bóg zapłać także wszystkim Dobroczyńcom za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.