26 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIX Niedziela Zwykła

15 października 2022r. Odsłon: 860

Niedziela, 16. października 2022 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem: Blask prawdy. Podczas tego dnia zbieramy środki na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która już od ponad dwudziestu lat jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Kwesta przeznaczona jest na stypendia dla około 2000 uczniów i studentów.
  2. Trwają w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży. Słuchając Słowa Bożego możemy doświadczyć wydarzenia, poprzez które Duch Święty przychodzi do nas i przekonuje, że Bóg przebacza nam grzechy i miłuje grzesznika. To zaś doświadczenie jest naprawdę głęboką potrzebą każdego człowieka. Dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy na te katechezy, które w tym tygodniu wyjątkowo odbędą się we wtorek i środę o godz. 19.00.
  3. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  4. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy zaś codziennie o godz. 17.30, a dzieci na ich modlitwę różańcem we wtorek, środę i czwartek o godz. 17.00.
  5. Przed nami miesiąc listopad, podczas którego w specjalnym nabożeństwie Wypominek prosić będziemy o miłosierdzie Boże dla naszych zmarłych. Karty wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona zmarłych w mianowniku, drukowanymi literami, rozłożone są na stole przy wyjściu z kościoła. Proszę zwrócić uwagę, że każda karta zawiera konkretną datę, od 2 do 30 listopada. Ta data jest powtórzona w stopce karty wypominkowej, którą można odciąć i zachować, aby wiedzieć, w którym dniu będziemy modlić się za polecanych na tej karcie zmarłych. Koperty z wypełnionymi kartami wypominkowymi prosimy składać podczas Mszy świętych na tacę lub w zakrystii.
  6. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny
  7. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.