XXIII Tydzień zwykły
8 września 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - XVI Niedziela w ciągu Roku

20 lipca Odsłon: 612

Niedziela, 21 lipca 2024 r.

1. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy świętej. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  2. Proboszcz parafii katedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie zaprasza na uroczystości odpustowe. Msza święta odpustowa będzie celebrowana w czwartek, 25 lipca br. o godz. 18.00. Kontynuacją tej uroczystości będą Rekolekcje Jakubowe, głoszone w dniach od 26 do 28 lipca br., podczas Mszy świętych w piątek i sobotę o godz. 12.00 i 18.00 oraz wszystkich Mszy świętych w niedzielę. Z kolei w środę, 24 lipca br., rozpocznie się Jarmark Jakubowy i potrwa do niedzieli 28 lipca br. Szczegółowy program wydarzeń odpustowych można znaleźć na stronach internetowych parafii katedralnej i jarmarku.
  3. W przyszłą niedzielę Kościół będzie przeżywać IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Ojciec święty Franciszek zachęca, aby w tym dniu pójść odwiedzić osoby starsze, które są najbardziej samotne, w domu lub tam, gdzie przebywają, aby nikt nie przeżywał tego dnia w samotności. Papież zauważa, że posiadanie kogoś, na kogo się czeka, może odmienić przeżywanie dni osobom, które nie spodziewają się już niczego dobrego od przyszłości. Odwiedzanie samotnych osób starszych to uczynek miłosierdzia naszych czasów. Zróbmy to szczególnie w naszych sąsiedztwach.
  4. Przypominamy, że XL Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała swą inaugurację 29 lipca, podczas Mszy świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Informacji na temat szczegółów pielgrzymowania można uzyskać, jak i zapisać się na pielgrzymkę, na stronie internetowej szczecinska.pl.
  5. Trwa czas wakacji i urlopów. Życząc wszystkim wyjeżdżającym dobrego wypoczynku, informujemy, że w miesiącach wakacyjnych, lipcu i sierpniu, nie będzie w naszym kościele Mszy świętej o godz. 13.00.
  6. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  7. Składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.