loading...
Rok liturgiczny: B/II
II tydzień po Wielkanocy
12 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - XIX Niedziela Zwykła

14 sierpnia 2023r. Odsłon: 1639

Niedziela, 13 sierpnia 2023 r.

  1. Dziś przypada druga niedziela miesiąca, w którą w sposób szczególny ofiarami wspieramy inwestycje parafialne. Wszystkim Dobroczyńcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagradza Wam waszą ofiarność.
  2. W poniedziałek i od środy do piątku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy świętej. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  3. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w tym dniu będą sprawowane w naszym kościele jak w niedzielę w okresie wakacyjnym, czyli nie będzie Mszy świętej o godz. 13.00. Na zakończenie każdej Mszy świętej pobłogosławimy zioła i kwiaty. Przypominamy, że w uroczystość Wniebowzięcia NMP mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej. 
  4. Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. W związku z tym dzień 15 sierpnia br. został ogłoszony dniem solidarności ze Słowenią. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wezwał do modlitwy w tym dniu za poszkodowanych oraz do zorganizowania przed kościołami zbiórki funduszy na pomoc potrzebującym. Dlatego 15 sierpnia, po każdej Mszy świętej, będziemy zbierać ofiary na ten cel. Bóg zapłać wszystkim, którzy zechcą włączyć się w to dzieło pomocy. 
  5. Przypominamy, że w dniach 23-25 sierpnia br. odbędzie się XXXI Piesza Pielgrzymka ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Inauguracja pielgrzymki będzie miała miejsce podczas Mszy świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Zapisy trwają poprzez stronę internetową www.pielgrzymka-mysliborska.pl, a także od 17 do 21 sierpnia w Fundacji Bractwa Małych Stopek, przy ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie. 
  6. Życząc wszystkim wyjeżdżającym dobrego wypoczynku, przypominamy, że w sierpniu, nie będzie w naszym kościele Mszy świętej niedzielnej o godz. 13.00. 
  7. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.


Parafia Rzymkat.
pw. Bożego Ciała

ul. Emilii Plater 25, 71-632 Szczecin

Nr konta parafialnego: 32 1240 3826 1111 0000 4398 1977 III o. w Szczecinie

Kancelaria parafialna czynna w: poniedziałki, środy, piątki w godz. 16.oo-17.3o /w okresie Wielkiego Postu w piątek tylko do 17.15/

Gdzie nas znajdziesz

mapa