XXIII Tydzień zwykły
8 września 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - XIV Niedziela w ciągu Roku

06 lipca Odsłon: 652

Niedziela, 7 lipca 2024 r.

1. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W tym też czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  2. W czwartek jesteśmy zaproszeni do udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa, dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwa w intencji ofiar i członków ich rodzin będzie miała miejsce najpierw o godz. 12.00 na Cmentarzu Centralnym przy «Pomniku Ofiar Nacjonalistów Ukraińskich w latach 1939-1947» a następnie w katedrze szczecińskiej, gdzie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem bp. Henryka Wejmana.
  3. W tym roku wyruszy XL Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja Pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie. Istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni, na ile pozwoli czas i siły. Informacji na temat szczegółów pielgrzymowania można uzyskać, jak i zapisać się, na stronie internetowej szczecinska.pl.
  4. Rozpoczęliśmy czas wakacji i urlopów. Życząc wszystkim wyjeżdżającym dobrego wypoczynku, informujemy, że w miesiącach wakacyjnych, w lipcu i w sierpniu, nie będzie w naszym kościele Mszy świętej o godz. 13.00.
  5. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  6. Składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.