loading...
Rok liturgiczny: B/II
Dzień Powszedni albo św. Marcina I, papieża i męczennika
13 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Zwykła

03 lutego Odsłon: 731

Niedziela, 4 lutego 2024 r.

  1. Dziś, po Mszy świętej wieczornej, w salce parafialnej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach dobowego Jerycha Różańcowego. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w adorację, która potrwa do poniedziałkowej wieczornej Mszy świętej.
  2. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania. 
  3. Informujemy, że Centrum Edukacyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej zaprasza dzieci i młodzież do rekrutacji do prowadzonych w Szczecinie katolickich placówek oświatowych: przedszkola, szkół podstawowych i liceum ogólnokształcącego. Są to placówki, które odznaczają się wysokim poziomem nauczania i starannym wychowaniem w duchu wartości katolickich. Dodatkowe informacje dla zainteresowanych znajdują się na plakacie i ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.
  4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XXXII Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji chorym, których zdrowie jest w niebezpieczeństwie, chcemy udzielić Sakramentu Chorych. Uczynimy to podczas Mszy świętej o godz. 13.00. Przypominamy, że do przyjęcia tego Sakramentu wymagany jest stan łaski uświęcającej, a tym samym, jeśli ktoś nie był u spowiedzi od roku, zachodzi potrzeba też tego sakramentu i trzeba o to wcześniej zadbać. 
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  6. Składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.


Parafia Rzymkat.
pw. Bożego Ciała

ul. Emilii Plater 25, 71-632 Szczecin

Nr konta parafialnego: 32 1240 3826 1111 0000 4398 1977 III o. w Szczecinie

Kancelaria parafialna czynna w: poniedziałki, środy, piątki w godz. 16.oo-17.3o /w okresie Wielkiego Postu w piątek tylko do 17.15/

Gdzie nas znajdziesz

mapa