Święto św. Marka, ewangelisty
25 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

31 grudnia 2022r. Odsłon: 1460

Niedziela, 01. stycznia 2023 r.

1. W tym tygodniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  2. W piątek przeżywać będziemy uroczystość Objawiania Pańskiego. W tym dniu Msze święte będziemy sprawować według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy świętej będziemy też błogosławić kredę, kadzidło i wodę. Również w tym dniu o godz. 16.00 odbędą się Jasełka, które przygotowały dzieci rodziców należących do wspólnot Drogi Neokatechumenalnej naszej parafii. Do udziału w tej swoistej katechezie wszystkich serdecznie zapraszamy.
  3. Także w tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek i pierwszą sobotę miesiąca. Na związane z tymi dniami nabożeństwa zapraszamy w czwartek o godz. 17.30 a w sobotę o godz. 17.00.
  4. Ponadto w środę, po Mszy świętej wieczornej, w salce parafialnej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach dobowego Jerycha Różańcowego, która potrwa do czwartkowej Mszy świętej wieczornej. Zachęcamy do włączenia się w tę adorację.
  5. Od poniedziałku rozpoczynamy odwiedziny naszych Parafian, którzy zaprosili nas na modlitwę i błogosławieństwo ich domów. Będziemy to czynić w dni powszednie od godz. 16.30, a w soboty i niedziele (także w piątek, 6 stycznia 2023 r.) od godz. 15.00, według wskazanych na poszczególne dni ulic: (patrz: plan wizyty duszpasterskiej w roku 2023).
  6. W przyszła niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się w naszym kościele prezentacja programu formacyjnego Postcresima. Do udziału w tej prezentacji zapraszamy rodziców i młodzież, która w bieżącym roku szkolnym rozpoczęła przygotowanie do bierzmowania. Zapraszamy także tę młodzież z rodzicami, którzy nie zdążyli się jeszcze zgłosić na przygotowanie do bierzmowania.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  8. Składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.