loading...
Rok liturgiczny: B/II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika, albo św. Jerzego, męczennika
24 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - Święto Przemienienia Pańskiego

11 sierpnia 2023r. Odsłon: 1596

Niedziela, 6 sierpnia 2023 r.

  1. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy świętej. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  2. Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie organizuje pierwszą w historii „Krucjatę różańcową dzieci i całych rodzin”. Krucjata rozpocznie się 15 sierpnia br. w Sanktuarium w Niepokalanowie uroczystą Eucharystią o godz. 11.30 a zakończy się w Boże Narodzenie 25 grudnia br. Kto chce przyłączyć się do krucjaty zobowiązuje się do odmówienia codziennie dziesiątki różańca świętego o łaskę wylania darów Ducha Świętego na Polskę i wszystkich Polaków. Każda rodzina, która zechce przyłączyć się do krucjaty proszona jest o zarejestrowanie się na stronie krucjataniepokalanow.pl. 
  3. Z kolei Sanktuarium NSPJ w Szczecinie zaprasza na dni Oktawy Chwały Maryi. Od środy, 16 sierpnia, do wtorku, 22 sierpnia (oprócz niedzieli), codziennie o godz.11.30 i 18.00 będzie odmawiany różaniec, a po nim Msza święta z rozważaniami o Matce Bożej. Będzie to czas modlitwy wynagradzającej i przebłagalnej za grzechy przeciwko Bogu, Matce Najświętszej i miłości bliźniego.
  4. Informujemy też, że w dniach 23-25 sierpnia br. wyruszy XXXI Piesza Pielgrzymka ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Inauguracja pielgrzymki będzie miała miejsce podczas Mszy świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Zapisy trwają poprzez stronę internetową www.pielgrzymka-mysliborska.pl, a także od 17 do 21 sierpnia w Fundacji Bractwa Małych Stopek, przy ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie.
  5. Życząc wszystkim wyjeżdżającym dobrego wypoczynku, przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych, lipcu i sierpniu, nie będzie w naszym kościele Mszy świętej niedzielnej o godz. 13.00. 
  6. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  7. Składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.


Parafia Rzymkat.
pw. Bożego Ciała

ul. Emilii Plater 25, 71-632 Szczecin

Nr konta parafialnego: 32 1240 3826 1111 0000 4398 1977 III o. w Szczecinie

Kancelaria parafialna czynna w: poniedziałki, środy, piątki w godz. 16.oo-17.3o /w okresie Wielkiego Postu w piątek tylko do 17.15/

Gdzie nas znajdziesz

mapa