Triduum Paschalne

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

16 kwietnia 2022r. Odsłon: 1926

Niedziela, 17. kwietnia 2022 r.

1. Przeżywamy najważniejsze wydarzenie w życiu chrześcijan, Zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa. To wydarzenie przychodzi do nas poprzez znaki sakramentalne, czyniąc nas uczestnikami zwycięstwa Jezusa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, i obdarza życiem wiecznym. Życie wieczne to moc miłości, która uzdalnia do ofiary z siebie na wzór Jezusa Chrystusa. Drodzy Bracia i Siostry, otwórzmy serca Chrystusowi Zmartwychwstałemu, aby zamieszkała w nas ta moc miłości, która jedynie przemienia ten świat i czyni życie ludzkie spełnionym.
  2. Jutro drugi dzień oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte w naszym kościele będziemy sprawować jak w niedzielę, z jednym wyjątkiem – nie będzie Mszy świętej o godz. 13.00.
  3. Od wtorku do piątku, w godz. 17.00-18.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji modlimy się o ustanie pandemii, o nawrócenie, pokój i ład społeczny w naszej Ojczyźnie oraz zatrzymanie wojny na Ukrainie. W tym czasie sprawujemy w kaplicy sakrament pokuty i pojednania.
  4. W sobotę, 23 kwietnia 2022 r., jesteśmy zaproszeni do bazyliki archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie, gdzie o godz. 20.00 odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Ukrainy. Wstęp na koncert będzie wolny, a podczas koncertu zostanie przeprowadzona przez Związek Ukraińców w Polsce, Oddział w Szczecinie, kwesta na rzecz Ukrainy.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu rozpocznie się także 78 Tydzień Miłosierdzia. Zgodnie z wieloletnią tradycją w tę niedzielę po każdej Mszy świętej zbiera się ofiary do puszek na działalność Caritas. Wszystkim, którzy przez złożoną ofiarę zechcą włączyć się w działania Caritas, składamy podziękowania Bóg zapłać
  6. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  7. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.