18 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Trójcy Świętej

11 czerwca 2022r. Odsłon: 1967

Niedziela, 12. czerwca 2022 r.

1. Dziś przypada druga niedziela miesiąca, w którą w sposób szczególny ofiarami wpieramy inwestycje parafialne. Wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagradza Wam waszą ofiarność.
  2. W tym tygodniu, od poniedziałku do środy i w piątek, zapraszamy od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym też czasie będziemy sprawować sakrament pokuty i pojednania. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30 – poza czwartkiem – wtedy to nabożeństwo odbędzie się w czasie procesji eucharystycznej.
  3. W czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało – dzień odpustu w naszej parafii. Msze święte w tym dniu sprawować będziemy o godz. 7:00, 08:30, 10:00, 11:30 – po której wyruszy procesja eucharystyczna – oraz o 18:00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 13:00.
  4. Ideą procesji jest to, aby Chrystus Eucharystyczny przechodził między naszymi domostwami. Dlatego w tym roku procesja przejdzie ulicami: ks. Stanisława Staszica, Ofiar Oświęcimia, św. Cyryla i Metodego, Kazimierza Królewicza w kierunku do ul. 1 Maja, gdzie nastąpi rozwiązanie procesji. W związku z procesją prosimy o przyniesienie do zakrystii płatków kwiatów dla dzieci, które w czasie procesji będą je sypały przed Najświętszym Sakramentem.
  5. W tym roku chcemy postawić ołtarze, do których będziemy zmierzali w czasie procesji eucharystycznej. Osoby, które są gotowe pomóc w ich przygotowaniu, zarówno w postawieniu konstrukcji, w przyozdobieniu, także w ofiarowaniu kwiatów, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, po Mszy świętej wieczornej.
  6. Centralne uroczystości Bożego Ciała w Szczecinie rozpoczną się Mszą świętą w Bazylice pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 9.00. O godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna do Bazyliki katedralnej pw. św. Jakuba Apostoła pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi. O godz. 12.00 w Bazylice katedralnej zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego.
  7. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej, będziemy zbierać ofiary do puszek przeznaczone na wsparcie działań edukacyjnych prowadzonych przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie kształcą się klerycy naszego Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego, a za dwa tygodnie na wsparcie organizowanych przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej kolonii wakacyjnych. Już teraz dziękujemy Ofiarodawcom, którzy zechcą wesprzeć te dzieła.
  8. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny