loading...
Rok liturgiczny: B/II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika, albo św. Jerzego, męczennika
24 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Świętej Rodziny

30 grudnia 2023r. Odsłon: 1497

Niedziela, 31 grudnia 2023 r.

  1. Dziś przeżywamy święto Świętej Rodziny, jutro zaś obchodzić będziemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W uroczystość Matki Bożej Msze święte sprawować będziemy jak w niedzielę, z jednym wyjątkiem – nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00.
  2. Trwają odwiedziny naszych Parafian, którzy zgłosili chęć, abyśmy nawiedzili ich domy z błogosławieństwem i modlitwą. Czynimy to w dni powszednie od godz. 16.00, a w soboty i niedziele od godz. 15.00, według wskazanych na poszczególne dni ulic: (patrz: osobny wykaz).
  3. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Na związane z tymi dniami nabożeństwa zapraszamy w czwartek i piątek o godz. 17.30 a w sobotę o godz. 17.00.
  5. Ponadto w sobotę przypada uroczystość Objawiania Pańskiego. W tym dniu Msze święte będziemy sprawować według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy świętej będziemy też błogosławić kredę, kadzidło i wodę. Przyszła zaś niedziela to święto Chrztu Pańskiego.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 18.00 będzie z nami młodzież uczestnicząca w programie formacyjnym Postcresima, po której zapraszają nas do wspólnego kolędowania. Będą chcieli także zaprezentować kolędy z różnych stron świata. Przy tej okazji będą zbierali dobrowolne ofiary na wsparcie organizacji letniego obozu, który jest zwieńczeniem każdego roku formacji. Już teraz składamy podziękowania Wszystkim, którzy zechcą ich wesprzeć. 
  7. Informujemy, że od 6 stycznia 2024 r. w naszej Archidiecezji rozpocznie się peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. W naszej parafii relikwie będą gościły w środę, 10 stycznia 2024 r., w godz. 18.00-20.30. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału we wspólnej modlitwie przy relikwiach w intencji naszych rodzin. W programie nawiedzin przewidziana jest o godz. 18.00 Msza święta z błogosławieństwem relikwiami a następnie osobista modlitwa z możliwością indywidualnego uczczenia relikwii. 
  8. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są jeszcze do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny
  9. Składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.


Parafia Rzymkat.
pw. Bożego Ciała

ul. Emilii Plater 25, 71-632 Szczecin

Nr konta parafialnego: 32 1240 3826 1111 0000 4398 1977 III o. w Szczecinie

Kancelaria parafialna czynna w: poniedziałki, środy, piątki w godz. 16.oo-17.3o /w okresie Wielkiego Postu w piątek tylko do 17.15/

Gdzie nas znajdziesz

mapa