Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera
26 czerwca 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Przenajświętszej Trójcy

25 maja Odsłon: 571

Niedziela, 26 maja 2024 r.

1. W tym tygodniu od poniedziałku do środy i w piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 a na nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Przypominamy, że w czwartek nabożeństwo majowe odbędzie się w czasie procesji eucharystycznej. Przypominamy też, że we wspomniane dni sakrament pokuty i pojednania będziemy sprawować od godz. 17.00. Z kolei w sobotę zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe połączone z nabożeństwem pierwszosobotnim o godz. 17.00.
  2. W czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało – dzień odpustu w naszej parafii. Msze święte w tym dniu sprawować będziemy o godz. 7:00, 08:30, 10:00, 11:30 – po której wyruszy procesja eucharystyczna – i o 18:00 (nie będzie Mszy świętej o godz. 13:00). W tym roku wracamy do dobrze znanej nam trasy procesji eucharystycznej, która przejdzie ulicami: ks. Stanisława Staszica, Ofiar Oświęcimia, św. Cyryla i Metodego, Niemcewicza, bł. Wincentego Kadłubka, a następnie w drodze powrotnej do kościoła: Ofiar Oświęcimia i ks. Stanisława Staszica. W związku z procesją prosimy o przyniesienie do zakrystii płatków kwiatów dla dzieci, które w czasie procesji będą je sypały przed Najświętszym Sakramentem.
  3. Centralne uroczystości Bożego Ciała w Szczecinie rozpoczną się Mszą świętą pod przewodnictwem bp. Zbigniewa Zielińskiego w bazylice pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 9.00. Po niej wyruszy procesja eucharystyczna do bazyliki katedralnej. Tam o godz. 12.00 będzie też możliwość uczestniczenia we Mszy świętej.
  4. W dniach 27-30 września br. chcemy się udać się na Jasną Górę, na pielgrzymkę archidiecezjalną, odwiedzając przy tym Ziemię Sandomierską. Ponadto w dniach 22-29 czerwca br. organizujemy kolonię w Ziemi Kłodzkiej dla dzieci i młodzieży. Zainteresowanych odsyłamy do plakatu znajdującego się w przedsionku Kościoła i na stronie internetowej parafii.
  5. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  6. Składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.