loading...
Rok liturgiczny: B/II
II tydzień po Wielkanocy
12 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Chrztu Pańskiego

06 stycznia Odsłon: 1223

Niedziela, 7 stycznia 2024 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jednak przedłużamy ten czas przez śpiew kolęd i zachowanie wystroju bożonarodzeniowego w kościołach i naszych domach do 2 lutego, Święta Ofiarowania Pańskiego.
  2. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 18.00 będzie z nami młodzież uczestnicząca w programie formacyjnym Postcresima. Po tej Mszy świętej zaprasza nas do wspólnego kolędowania. Przy tej okazji będą zbierali dobrowolne ofiary na wsparcie organizacji letniego obozu, który jest zwieńczeniem każdego roku formacji. Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy zechcą ich wesprzeć.
  3. Trwają odwiedziny naszych Parafian, którzy zgłosili chęć, abyśmy nawiedzili ich domy z błogosławieństwem i modlitwą. Czynimy to w dni powszednie od godz. 16.00, a w soboty i w niedziele od godz. 15.00, według wskazanych na poszczególne dni ulic: (patrz: osobny wykaz).
  4. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
  5. Przypominamy, że w naszej Archidiecezji trwa peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. W naszej parafii relikwie będą gościły w środę, w godz. 18.00-20.30. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału we wspólnej modlitwie przy relikwiach w intencji naszych rodzin. W programie nawiedzin przewidziana jest o godz. 18.00 Msza święta z błogosławieństwem relikwiami a następnie osobista modlitwa z możliwością indywidualnego uczczenia relikwii.
  6. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  7. Składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.


Parafia Rzymkat.
pw. Bożego Ciała

ul. Emilii Plater 25, 71-632 Szczecin

Nr konta parafialnego: 32 1240 3826 1111 0000 4398 1977 III o. w Szczecinie

Kancelaria parafialna czynna w: poniedziałki, środy, piątki w godz. 16.oo-17.3o /w okresie Wielkiego Postu w piątek tylko do 17.15/

Gdzie nas znajdziesz

mapa