Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
23 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Chrztu Pańskiego

07 stycznia 2023r. Odsłon: 1400

Niedziela, 08. stycznia 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jednak przedłużamy ten czas przez śpiew kolęd i zachowanie wystroju bożonarodzeniowego w kościołach i naszych domach do 2 lutego, Święta Ofiarowania Pańskiego.
  2. Dziś także przypada druga niedziela miesiąca, w którą w sposób szczególny ofiarami wpieramy inwestycje parafialne. Wszystkim Ofiarodawcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagradza Wam waszą ofiarność.
  3. Przypominamy, że w dziś o godz. 16.00 odbędzie się w naszym kościele prezentacja programu formacyjnego Postcresima. Do udziału w tej prezentacji zapraszamy rodziców i młodzież, która w bieżącym roku szkolnym rozpoczęła przygotowanie do bierzmowania. Zapraszamy także tę młodzież z rodzicami, którzy nie zdążyli się jeszcze zgłosić na przygotowanie do bierzmowania.
  4. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  5. Trwają odwiedziny naszych Parafian, którzy zaprosili nas na modlitwę i błogosławieństwo ich domów. Czynimy to w dni powszednie od godz. 16.30, a w soboty i niedziele od godz. 15.00, według wskazanych na poszczególne dni ulic: (patrz: Plan wizyty duszpasterskiej w roku 2023).
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.