Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera
26 czerwca 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - IX Niedziela w ciągu Roku

ponad 2 tygodnie temu, 2024-06-01 Odsłon: 217

Niedziela, 2 czerwca 2024 r.

1. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W tym też czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
  2. We wtorek, po Mszy świętej wieczornej, w salce parafialnej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach dobowego Jerycha Różańcowego, która potrwa do środowej Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy do włączenia się w tę adorację.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Za powołanych i o nowe powołania będziemy się modlić w ramach nabożeństwa czerwcowego. Ponadto w pierwszy piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu jesteśmy zaproszeni do udziału w szczecińskich obchodach tej uroczystości. Rozpoczną je nieszpory w kościele pw. św. Andrzeja Boboli o godz. 17.30, po których wyruszy eucharystyczna procesja do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tam o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta odpustowa, w czasie której zostaną ustanowieni Nadzwyczajni Szafarze Komunii świętej oraz zostanie dokonany Akt oddania Kapłanów, zawierzenia miasta Szczecina i całej Archidiecezji Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w trwającym Roku Ottonowym.
  4. W sobotę, we wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, Kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie zaprasza na VI Archidiecezjalną Pielgrzymkę Dzieci. Do udziału zaproszone są rodziny z dziećmi. Od godz. 10.00 będzie miało miejsce zawiązanie wspólnoty, po czym o godz. 11.00, pod przewodnictwem Księdza Biskupa, będzie sprawowana Msza święta, a następnie odbędzie się program artystyczny na terenie Sanktuarium.
  5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych będzie się z nami modliła młodzież uczestnicząca w programie formacyjnym Postcresima. W ramach tego programu organizowany jest wakacyjny obóz formacyjny. Wielu z uczestników tego programu pochodzi z rodzin wielodzietnych i dlatego będą nas prosili o wsparcie, zbierając do puszek ofiary na ten cel. Wszystkim, którzy zechcą ich wesprzeć już teraz bardzo serdecznie dziękujemy.
  6. Informujemy, że 3 czerwca br. przypada 40 rocznica święceń kapłańskich ks. Edwarda Skiby. Jubilat zaprasza do wspólnej dziękczynnej modlitwy w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 13.00.
  7. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  8. Składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.