loading...
Rok liturgiczny: B/II
Dzień Powszedni albo św. Marcina I, papieża i męczennika
13 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Adwentu

16 grudnia 2023r. Odsłon: 1273

Niedziela, 17 grudnia 2023 r.

  1. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je dla nas ks. Paweł Gulicki, ojciec duchowny naszego Seminarium. Otoczmy rekolekcjonistę i nas samych modlitwą, abyśmy dobrze przeżyli ten święty czas. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w czasie każdej Mszy świętej niedzielnej, a od poniedziałku do środy podczas Mszy świętych o godz. 9.00 i 18.00 (nie będzie w tym czasie Mszy świętych roratnich o godz. 6.30). Do spowiedzi świętej zapraszamy na półgodziny przed Mszą świętą poranną i od godz. 17.00 wieczorem.
  2. W tym tygodniu Msze święte roratnie wyjątkowo będą sprawowane od czwartku do soboty o godz. 6.30. Przypominamy, że w te dni nie będzie Mszy świętych o godz. 7.00. Dzieci na roraty zapraszamy w czwartek. Z kolei na poranną modlitwę Kościoła w tym tygodniu zapraszamy od poniedziałku do piątki o godz. 5.30 do sali zwanej wieczernikiem.
  3. W okresie Adwentu rozprowadzamy świece Caritas. Zgromadzone w ten sposób środki będą przeznaczone na pomoc dla potrzebujących. W zakrystii dostępne są także tytki miłosierdzia oraz pobłogosławione opłatki.
  4. Przypominamy, że w zakrystii zbieramy adresy parafian, którzy życzą sobie, abyśmy w okresie bożonarodzeniowym odwiedzili ich domy z modlitwą i błogosławieństwem. Zgodnie z otrzymanymi zaproszeniami będziemy ogłaszać, w którym dniu odwiedzimy parafian mieszkających przy poszczególnych ulicach. Z kolędą chcemy ruszyć zaraz po Bożym Narodzeniu.
  5. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  6. W okresie ferii zimowych organizujemy zimowisko w Kotlinie Kłodzkiej dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Dla zainteresowanych szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Wigilię Bożego Narodzenia. Z tego tytułu nie będzie Mszy świętych o godz. 13.00 i 18.00. Z kolei w noc wigilijną sprawuje się Mszę świętą zwaną pasterską. W naszym kościele Pasterki będą sprawowane o godz. 22.00 i 24.00. 
  8. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  9. Składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.


Parafia Rzymkat.
pw. Bożego Ciała

ul. Emilii Plater 25, 71-632 Szczecin

Nr konta parafialnego: 32 1240 3826 1111 0000 4398 1977 III o. w Szczecinie

Kancelaria parafialna czynna w: poniedziałki, środy, piątki w godz. 16.oo-17.3o /w okresie Wielkiego Postu w piątek tylko do 17.15/

Gdzie nas znajdziesz

mapa