loading...
Rok liturgiczny: B/II
Dzień Powszedni albo św. Marcina I, papieża i męczennika
13 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Adwentu

09 grudnia 2023r. Odsłon: 1150

Niedziela, 10 grudnia 2023 r.

  1. Dziś przypada druga niedziela miesiąca, w którą w sposób szczególny ofiarami wspieramy inwestycje parafialne. Wszystkim Dobroczyńcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagradza Wam waszą ofiarność.
  2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy też XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek na ten cel. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączą się w to dzieło.
  3. Przeżywając Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana, zapraszamy na Msze święte roratnie, które sprawujemy od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 (w te dni nie ma Mszy świętych o godz. 7.00). Dzieci na roraty zapraszamy we wtorki i czwartki o 6.30 oraz w środy o 18.00. Od poniedziałku do piątku o godz. 5.30 zapraszamy też do wieczernika na poranną modlitwę Kościoła. 
  4. W okresie Adwentu rozprowadzamy świece Caritas. Zgromadzone w ten sposób środki będą przeznaczone na pomoc dla potrzebujących. Ponadto w zakrystii są dostępne tytki miłosierdzia oraz pobłogosławione opłatki.
  5. Przypominamy, że w zakrystii zbieramy adresy parafian, którzy życzą sobie, abyśmy w okresie bożonarodzeniowym odwiedzili ich domy z modlitwą i błogosławieństwem. Zgodnie z otrzymanymi zaproszeniami będziemy ogłaszać, w którym dniu odwiedzimy parafian mieszkających przy poszczególnych ulicach. Z kolędą chcemy ruszyć zaraz po Bożym Narodzeniu.
  6. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je dla nas ks. Paweł Gulicki, ojciec duchowny naszego Seminarium. Otoczmy rekolekcjonistę i nas samych modlitwą, abyśmy dobrze przeżyli ten święty czas.
  8. W okresie ferii zimowych organizujemy zimowisko w Kotlinie Kłodzkiej dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Dla zainteresowanych szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.
  9. Informujemy także, że ze względów rodzinnych zakończył posługę zakrystianina pan Zdzisław Chybiński. Dziękując mu za wiele lat posługi, prosimy o modlitwę w jego intencji, a zarazem, jeśli byłby ktoś gotowy podjąć się tej posługi, zapraszamy na rozmowę. 
  10. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.


Parafia Rzymkat.
pw. Bożego Ciała

ul. Emilii Plater 25, 71-632 Szczecin

Nr konta parafialnego: 32 1240 3826 1111 0000 4398 1977 III o. w Szczecinie

Kancelaria parafialna czynna w: poniedziałki, środy, piątki w godz. 16.oo-17.3o /w okresie Wielkiego Postu w piątek tylko do 17.15/

Gdzie nas znajdziesz

mapa