Triduum Paschalne

Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Adwentu

03 grudnia 2022r. Odsłon: 1345

Niedziela, 04. grudnia 2022 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek na ten cel. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączą się w to dzieło.
  2. Dziś także, po Mszy świętej wieczornej, w salce parafialnej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach dobowego Jerycha Różańcowego, która potrwa do poniedziałkowej Mszy świętej wieczornej. Zachęcamy do włączenia się w tę adorację.
  3. Przeżywając Adwent, czas przygotowania na przyjście Pana, zapraszamy na Msze święte roratnie, które sprawujemy od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 (w te dni nie będzie Mszy świętych o godz. 7.00). Dzieci na roraty zapraszamy szczególnie we wtorek i w czwartek. Ponadto od poniedziałku do piątku o godz. 5.30 zapraszamy na jutrznię, poranną modlitwę Kościoła, do sali zwanej wieczernikiem.
  4. Także od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  5. W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu o godz. 12.00 będziemy sprawować dodatkową Mszę świętą. Półgodziny przed nią będzie można przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.
  6. W sobotę o godz. 19.00 w naszym kościele zostanie odśpiewany Akatyst, hymn pochwalny ku czci Dziewicy Maryi. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie. W tej modlitwie będzie można uczestniczyć również w niedzielę 18 grudnia br. o godz. 17.00.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je dla nas o. Krzysztof Frąckiewicz, przeor szczecińskiego klasztoru Dominikanów. Otoczmy rekolekcjonistę i nas samych modlitwą, abyśmy dobrze przeżyli ten święty czas.
  8. Zwyczajem lat poprzednich w okresie Adwentu rozprowadzamy świece Caritas oraz zbieramy żywność o długim terminie przydatności. Zgromadzone w ten sposób środki będą przeznaczone na pomoc dla potrzebujących. Bóg zapłać wszystkim dobroczyńcom. Ponadto w zakrystii są dostępne pobłogosławione opłatki.
  9. Także w zakrystii zbieramy adresy parafian, którzy życzą sobie, abyśmy w okresie bożonarodzeniowym odwiedzili ich domy z modlitwą i błogosławieństwem. Zgodnie z otrzymanymi zaproszeniami będziemy później ogłaszać, w którym dniu odwiedzimy parafian mieszkających przy poszczególnych ulicach.
  10. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny
  11. Składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.