Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
21 września 2024

Ogłoszenia duszpasterski - XIX Niedziela w ciągu Roku

10 sierpnia Odsłon: 575

Niedziela, 11 sierpnia 2024 r.

1. Dziś przypada druga niedziela miesiąca, w którą w sposób szczególny ofiarami wspieramy inwestycje parafialne. Wszystkim Dobroczyńcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagradza Wam waszą ofiarność.
  2. W tym tygodniu od poniedziałku do środy i w piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy świętej. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  3. W czwartek przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w tym dniu będą sprawowane w naszym kościele jak w niedzielę w okresie wakacyjnym, czyli nie będzie Mszy świętej o godz. 13.00. Na zakończenie każdej Mszy świętej pobłogosławimy zioła i kwiaty. Przypominamy, że w uroczystość Wniebowzięcia NMP mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej.
  4. Przypominamy o zaproszeniu Sanktuarium NSPJ w Szczecinie do Ogrodu Maryi. Od piątku, 16 sierpnia, do czwartku, 22 sierpnia (oprócz niedzieli), codziennie o godz. 11.30 i 18.00 będzie odmawiany różaniec, a po nim Msza święta z rozważaniami o Matce Bożej. Będzie to czas modlitwy wynagradzającej i przebłagalnej za grzechy przeciwko Bogu, Matce Najświętszej i miłości bliźniego, a także zawierzenia Maryi Kościoła, Ojczyzny, naszych rodzin i wszystkich trudnych spraw.
  5. Trwa czas wakacji i urlopów. Życząc wszystkim wyjeżdżającym dobrego wypoczynku, informujemy, że w miesiącach wakacyjnych, lipcu i sierpniu, nie będzie w naszym kościele Mszy świętej o godz. 13.00.
  6. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.