Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
2 maja 2024

Dla Rodziców i Młodzieży - Bierzmowanie - I Rok przygotowania

29 grudnia 2022r. Odsłon: 843

W niedziele, 8. stycznia 2023 r., o godz. 16.00 zapraszam do kościoła na spotkanie Rodziców i Młodzież, która w tym roku szkolnym rozpoczęła przygotowanie do bierzmowania.

Celem tego spotkania będzie przedstawienie programu formacyjnego Postcresima. Nazwa pochodzi z języka włoskiego i tłumaczy się ją "po bierzmowaniu". Powstał on właśnie we Włoszech jako odpowiedź na zjawisko masowego odchodzenia od Kościoła tuż po bierzmowaniu. U nas, w Polsce, przybrał on formę katechizacji prowadzącej młodzież do przyjęcia bierzmowania i kontynuowania jej aż do matury. Zasadniczym celem tej formacji jest doprowadzić młodzież do spotkania z Chrystusem oraz do odkrycia Kościoła jako Matki. W czasie tego spotkania będziemy mogli usłyszeć doświadczenia młodych, uczestniczących w tym programie w Gdyni, a także małzeństw, które w ten program są zaangażowane. W czasie tego spotkania będą także tworzone z chętnych, mających zgodę swych rodziców, grupy, które rozpoczną ten program formacyjny w naszej parafii. Stąd zaproszenie jest skierowane do młodzieży i jej rodziców. Niezależnie jednak od woli przystąpenia czy też nie do programu, warto wysłuchać doświadczeń i młodych, i małżeństw. Dlatego serdecznie zapraszam - ks. Andrzej Maćkowski.