Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski
3 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - XVII Niedziela Zwykła

29 lipca 2023r. Odsłon: 1593

Niedziela, 30 lipca 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę są wśród nas Arkadiusz i Marzena Majka, małżeństwo z naszej I wspólnoty neokatechumenalnej, którzy jako rodzina w misji ewangelizują w Sarajewie, stolicy Bośni i Hercegowiny. Ich powołanie zrodziło się w naszej parafii i wszędzie, gdzie stają, są częścią nas. Dlatego dziś dzielą się z nami swym doświadczeniem i proszą o pomoc. W ich imieniu serdecznie dziękujemy za wsparcie, zarówno modlitewne, jak i pieniężne, zbierane dziś do puszek po każdej Mszy świętej.
  2. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy świętej. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  3. We wtorek, 1 sierpnia br., przypada 79 Rocznica Powstania Warszawskiego. Najpierw, o godz. 17.00, czyli w symboliczną godzinę „W”, na placu przed bazyliką archikatedralną, będzie miało miejsce spotkanie z mieszkającymi w naszym mieście Powstańcami. Następnie, już w bazylice archikatedralnej, będzie sprawowana Msza święta w intencji Powstańców Warszawskich pod przewodnictwem bp. Henryka Wejmana. Z kolei po Mszy świętej odbędzie się koncert pieśni powstańczej i patriotycznej w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do udziału w tej uroczystości.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Związane z tymi dniami nabożeństwa za powołanych i o nowe powołania oraz wynagradzające Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za popełnione przez nas grzechy będą sprawowane w czwartek i piątek o godz. 17.30, a w sobotę o godz. 17.00. Ponadto w piątek, po wieczornej Mszy świętej, w salce parafialnej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach dobowego Jerycha Różańcowego. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w adorację, która potrwa do sobotniej wieczornej Mszy świętej.
  5. Życząc wszystkim wyjeżdżającym dobrego wypoczynku, przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych, lipcu i sierpniu, nie będzie w naszym kościele Mszy świętej niedzielnej o godz. 13.00.
  6. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  7. Składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.