Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski
3 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - XVI Niedziela Zwykła

22 lipca 2023r. Odsłon: 1544

Niedziela, 23 lipca 2023 r.

1. Dziś Kościół przeżywa III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Ojciec święty Franciszek zachęca, aby w tym dniu pójść odwiedzić osoby starsze, które są najbardziej samotne, w domu lub tam, gdzie przebywają, aby nikt nie przeżywał tego dnia w samotności. Papież zauważa, że posiadanie kogoś, na kogo się czeka, może odmienić przeżywanie dni osobom, które nie spodziewają się już niczego dobrego od przyszłości. Odwiedzanie samotnych osób starszych to uczynek miłosierdzia naszych czasów. Zróbmy to szczególnie w naszych sąsiedztwach.
  2. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy świętej. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  3. Przypominamy, że proboszcz parafii katedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie zaprasza nas na uroczystości odpustowe. Msza święta odpustowa będzie celebrowana we wtorek, o godz. 18.00.
  4. Przypominamy także, że w tym roku wyruszy XXXIX Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja Pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie, a potrwa do niedzieli, 13 sierpnia br. Zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach w drodze.
  5. W przyszłą niedzielę będą wśród nas Arkadiusz i Marzena Majka, małżeństwo z naszej I wspólnoty neokatechumenalnej, którzy jako rodzina w misji ewangelizują w Sarajewie, stolicy Bośni i Hercegowiny. Kościół w swej naturze jest misyjny i znakiem żywotności każdej wspólnoty Kościoła są wywodzący się spośród niej misjonarze. Arek i Marzena mają tę świadomość, że reprezentują całą naszą wspólnotę parafialną. Dlatego chcą stanąć pośród nas i dzielić się swym doświadczeniem, aby uczynić nas uczestnikami tej misji. Nasze uczestnictwo może być jeszcze pełniejsze przez podjęcie modlitwy za nich, a także przez złożenie ofiary do puszki, które będą zbierane w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej.
  6. Rozpoczęliśmy czas wakacji i urlopów. Życząc wszystkim wyjeżdżającym dobrego wypoczynku, informujemy, że w miesiącach wakacyjnych, lipcu i sierpniu, nie będzie w naszym kościele Mszy świętej o godz. 13.00.
  7. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  8. Składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.