Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski
3 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - XV Niedziela Zwykła

15 lipca 2023r. Odsłon: 1622

Niedziela, 16 lipca 2023 r.

1. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy świętej. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  2. Proboszcz parafii katedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie zaprasza na uroczystości odpustowe. Msza święta odpustowa będzie celebrowana we wtorek, 25. lipca br. o godz. 18.00. Wprowadzeniem w uroczystości odpustowe będą Rekolekcje Jakubowe, głoszone w dniach od 21 do 23 lipca br., podczas Mszy świętych w piątek i sobotę o godz. 12.00 i 18.00 oraz wszystkich Mszy świętych w niedzielę. Z kolei w czwartek, 20 lipca br., rozpocznie się Jarmark Jakubowy i potrwa do niedzieli 23 lipca br. Szczegółowy program wydarzeń odpustowych można znaleźć na stronach internetowych parafii katedralnej i jarmarku.
  3. Przypominamy, że w tym roku wyruszy XXXIX Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja Pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie. Pielgrzymka potrwa do niedzieli, 13 sierpnia br. Zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach w drodze. Przypominamy też, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie oraz pielgrzymowania przez tyle dni, na ile pozwoli czas i siły.
  4. Rozpoczęliśmy czas wakacji i urlopów. Życząc wszystkim wyjeżdżającym dobrego wypoczynku, informujemy, że w miesiącach wakacyjnych, lipcu i sierpniu, nie będzie w naszym kościele Mszy świętej o godz. 13.00.
  5. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  6. Składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.