Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski
3 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - X Niedziela Zwykła

10 czerwca 2023r. Odsłon: 1261

Niedziela, 11 czerwca 2023 r.

1. Dziś przypada druga niedziela miesiąca, w którą w sposób szczególny ofiarami wspieramy inwestycje parafialne. Wszystkim Dobroczyńcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagradza Wam waszą ofiarność.
  2. Ponadto w dzisiejszą niedzielę przypada 36. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Szczecinie. Z tego tytułu jesteśmy zaproszeni na modlitewne czuwanie, które rozpocznie się o godz. 20.30 przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Wspólna modlitwa będzie okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu za dar osoby św. Jana Pawła II, a także prośby przez Jego wstawiennictwo we wszystkich naszych sprawach.
  3. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W tym też czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
  4. W piątek jesteśmy zaproszeni do udziału w szczecińskich obchodach uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta procesja eucharystyczna rozpocznie się nieszporami w kościele pw. św. Andrzeja Boboli o godz. 17.30 i będzie zmierzać do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie o godz. 19.00 zostanie sprawowana Msza święta odpustowa. Po Eucharystii nastąpi Akt oddania Kapłanów i zawierzenie miasta Szczecina i całej Archidiecezji Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  5. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej, będziemy zbierać ofiary do puszek przeznaczone na wsparcie działań edukacyjnych prowadzonych przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie kształcą się klerycy naszego Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego, a za dwa tygodnie na wsparcie organizowanych przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej kolonii wakacyjnych. Już teraz dziękujemy Ofiarodawcom, którzy zechcą wesprzeć te dzieła.
  6. Przypominamy, że w dniach 21-23 września br. chcemy się udać na Jasną Górę, na pielgrzymkę archidiecezjalną, odwiedzając przy tym Gniezno, Kórnik, Ląd, Gidle i Kalisz. Koszt wynosi 660 zł. Zainteresowanych odsyłamy do plakatu znajdującego się w przedsionku Kościoła i na stronie internetowej parafii. Chętnych prosimy o zapisanie się do 25 czerwca br.
  7. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.