Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
6 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie VIII Niedziela Zwykła

26 lutego 2022r. Odsłon: 2151

Niedziela, 27. lutego 2022 r.

1. W związku z agresją Rosji na Ukrainę papież Franciszek wystosował apel do wszystkich ludzi, zarówno wierzących, jak i niewierzących, w następujących słowach: „Jezus nauczył nas, że na diaboliczny bezsens przemocy odpowiada się orężem Boga: modlitwą i postem. Zachęcam wszystkich, aby przypadająca w dniu 2 marca Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. W szczególny sposób zachęcam wierzących, aby w tym dniu intensywnie oddali się modlitwie i postowi. Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny”. W odpowiedzi na ten Apel podejmujemy po każdej Mszy świętej śpiew Suplikacji z prośbą o pokój na świecie.
  2. Ponadto jako Kościół w Polsce chcemy przyjść Narodowi Ukraińskiemu z pomocą materialną. Dlatego w Środę Popielcową i w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej, będziemy zbierać ofiary do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
  3. Od poniedziałku do czwartku, od godz. 17.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania. Zachęcamy do korzystania z tego sakramentu w tym czasie.
  4. W środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do najważniejszych wydarzeń w życiu chrześcijan – Uroczystości Paschalnych. W tym dniu Msze święte, wraz posypaniem głów popiołem, sprawować będziemy o godzinie 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Zachęcamy także do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiadać będziemy pół godziny przed każdą Mszą świętą. Przypominamy także, że w tym dniu wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60. roku życia, zobowiązane są do zachowania postu ścisłego, a każda osoba po ukończeniu 14. roku życia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.00 i na Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00.
  6. W tym tygodniu będziemy też przeżywać pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Związane z tymi dniami nabożeństwa za powołanych oraz wynagradzające Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za popełnione przez nas grzechy będą sprawowane w czwartek o godz. 17.30, w piątek po Mszy świętej wieczornej, a w sobotę o godz. 17.00.
  7. Ponadto w piątek, po nabożeństwie pierwszopiątkowym, w salce parafialnej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach dobowego Jerycha Różańcowego. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w adorację, która potrwa do sobotniej wieczornej Mszy świętej (od godz. 17.00 zostanie przeniesiona do kościoła).
  8. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny
  9. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.