Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski
3 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

20 maja 2023r. Odsłon: 1468

Niedziela, 21 maja 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę jest z nami ks. bp Henryk Wejman, kontynuując rozpoczętą w czwartek, 18 maja br., wizytację kanoniczną. Ksiądz Biskup przybywa do nas jako następca Apostołów, aby – przepowiadając słowo Boże i sprawując Świętą Liturgię – umacniać nas w wierze i w wierności Kościołowi świętemu. Otoczmy modlitwą Księdza Biskupa i nas samych, aby jego posługa wśród nas przyniosła błogosławione owoce.
  2. Przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Celebrując to wydarzenie uczestniczymy w wywyższeniu Jezusa Chrystusa, który zasiada po prawicy Boga Ojca. Radujemy się tym wydarzeniem, bo wraz z Jezusem wyniesiona zostaje do chwały nieba ludzka natura, co jest zadatkiem naszego wyniesienia. Za tydzień celebrować będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która zakończy okres wielkanocny w liturgii Kościoła.
  3. Trwając w miesiącu maju, w którym wierni Kościoła katolickiego oddają cześć Najświętszej Maryi Pannie, zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
  4. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00, zapraszamy też na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  5. W sobotę przeżywać będziemy Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Z tej okazji zapraszamy na Mszę świętą wigilijną o godz. 18.00, a następnie na modlitewne czuwanie.
  6. Także w sobotę nasza pani Organistka wraz z przyjaciółmi zaprasza nas na koncert maryjny. Rozpocznie się o godz. 16:15.
  7. W przyszły poniedziałek, tj. 29 maja br., przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, patronki naszej Archidiecezji. Z tego tytułu Ksiądz Arcybiskup zaprasza nas do wspólnej modlitwy w katedrze szczecińskiej, podczas Mszy świętej o godz. 18.00. Ta Msza święta będzie jednocześnie rozpoczęciem Tygodnia Ewangelizacyjnego i wspólną modlitwą wszystkich wspólnot i ruchów kościelnych.
  8. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  9. Składamy także serdeczne podziękowania Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.