Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski
3 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Trójcy Świętej

03 czerwca 2023r. Odsłon: 1604

Niedziela, 4 czerwca 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę młodzież uczestnicząca w programie formacyjnym Postcresima zaprasza na kiermasz ciast. Oferują nam ciasta przygotowane z pomocą swoich rodziców za dobrowolną ofiarą. Zebrane w ten sposób fundusze będą przeznaczone na pomoc w zorganizowaniu letniego obozu formacyjnego.
  2. Dziś także, po Mszy świętej wieczornej, w salce parafialnej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach dobowego Jerycha Różańcowego, która potrwa do poniedziałkowej Mszy świętej wieczornej.
  3. Ponadto od poniedziałku do środy i w piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W tym też czasie będziemy sprawować sakrament pokuty i pojednania. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30 – poza czwartkiem – wtedy to nabożeństwo odbędzie się w czasie procesji eucharystycznej
  4. W czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało – dzień odpustu w naszej parafii. Msze święte w tym dniu sprawować będziemy o godz. 7:00, 08:30, 10:00, 11:30 – po której wyruszy procesja eucharystyczna – i o 18:00 (nie będzie Mszy świętej o godz. 13:00). W tym roku procesja eucharystyczna przejdzie ulicami: ks. Stanisława Staszica, Ofiar Oświęcimia, św. Cyryla i Metodego, Kazimierza Królewicza w kierunku do ul. 1 Maja, gdzie nastąpi rozwiązanie procesji. W związku z procesją prosimy o przyniesienie do zakrystii płatków kwiatów dla dzieci, które w czasie procesji będą je sypały przed Najświętszym Sakramentem.
  5. Osoby, które są gotowe pomóc w przygotowaniu ołtarzy, zarówno w postawieniu konstrukcji, w ich przyozdobieniu, także w ofiarowaniu kwiatów, prosimy o zgromadzenie się przy plebanii w czwartek o godz. 8.30.
  6. Centralne uroczystości Bożego Ciała w Szczecinie rozpoczną się Mszą świętą pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi w bazylice pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 9.00. Po niej wyruszy procesja eucharystyczna do bazyliki katedralnej. Tam też po zakończeniu procesji zostanie sprawowana Msza święta pod przewodnictwem bp. Henryka Wejmana.
  7. W dniach 21-23 września br. chcemy się udać się na Jasną Górę, na pielgrzymkę archidiecezjalną, odwiedzając przy tym Gniezno, Kórnik, Ląd, Gidle i Kalisz. Koszt wynosi 660 zł. Zainteresowanych odsyłamy do plakatu znajdującego się w przedsionku Kościoła i na stronie internetowej parafii.
  8. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny
  9. Składamy także serdeczne podziękowania Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.