17 maja 2024

19 lipca 2014r. Odsłon: 1970
  1.  Dziś w szczecińskich parafiach, także i naszej gościmy stypendystów i wychowawców Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Pragną dziś modlić się wraz z nami i dzielić świadectwem własnego życia. Witamy ich serdecznie w naszej parafii! Wieczorem w teatrze Letnim o godz. 20.oo będzie można uczestniczyć w koncercie ewangelizacyjnym, w którym także wezmą udział stypendyści fundacji.
  1. Katecheza dla młodzieży i dorosłych, odbędzie się w poniedziałek (21 lipca), o godz. 18.45. Zapraszamy!
  1. W tym tygodniu, w piątek (25 lipca), przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona podróżujących i kierowców. Po Mszy Świętej o godz. 18.oo, pobłogosławione zostaną pojazdy mechaniczne.
  1. „Serdecznie zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła, patrona Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie, połączone z Szóstym Jarmarkiem Jakubowym, które odbędą się w dniach 24 – 27 lipca br. Punktem centralnym uroczystości będzie Msza Święta odpustowa w piątek, 25 lipca br., o godz. 18.00, której przewodniczył będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga. Szczegółowy program tego wydarzenia jest zamieszczony na plakatach a także na stronie internetowej www.katedra.szczecin.pl”.
  1.  W miesiącu lipcu wyruszy XXX Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku grupy promieniste wyjdą z Łukęcina, Świnoujścia i Polic. Uroczysta inauguracja Pielgrzymki będzie miała miejsce 29 lipca o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu. Istnieje również możliwość duchowego pielgrzymowania. Pełna informacja o pielgrzymce i zapisach znajduje się w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej www.szczecinska.pl.
  1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka: Niedziela, oraz Gość Niedzielny. Zapraszamy także do biblioteki parafialnej (otwarta w niedzielę w godz. 10.30 — 13.oo).
  1. W następną niedzielę (27 lipca), na Placu Lotników, o godz. 17.oo śpiewane będą pieśni patriotyczne. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
  1.  Wszystkim wypoczywającym na urlopach i wakacjach, także gościom odwiedzającym naszą wspólnotę parafialną, życzymy dobrego czasu wypoczynku oraz pięknej pogody.