17 maja 2024

01 marca 2014r. Odsłon: 1582
  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy
    w modlitwie o uzależnionych od alkoholu oraz ich rodzinach.
  1. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. Katecheza dla młodzieży i dorosłych, która głosi p. Henryk Krzosek odbędzie się w poniedziałek, 3 marca, o godz. 18.45.
  1. Młodzież i dorosłych zapraszamy na katechezy głoszone przez Wspólnotę Neokatechumenatu. Odbywają się one we wtorki i piątki, o godz. 18.45.
  1. Zapraszamy do włączenia się w adorację Najświętszego Sakramentu podczas trwania dobowego Jerycha Różańcowego. W naszej parafii rozpocznie się ono, we wtorek o godz. 19.oo i potrwa do środy do godz. 19.oo. Modlitwa odbywa się w salce domu parafialnego.
  1. W środę, 5 marca, przypada Środa Popielcowa – rozpoczyna się » Wielki Post. Tego dnia obowiązuje » post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Podczas Mszy św. odbędzie się posypanie głów popiołem. Mszę Święte tego dnia będą odprawiane w godz.: 7.oo, 9.oo, 11.oo, 17.oo, 18.oo.
  1. W Wielkim Poście zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa odprawiana będzie w naszej parafii w każdy piątek,
    o godz. 17.oo, natomiast Gorzkie Żale w niedzielę, o godz. 17.oo. Pierwszą drogę krzyżową w tym roku prowadzą Członkowie Wspólnot Neokatechumanalnych.
  1. Spotkanie formacyjne dla osób przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania:
  • Klasy II, w czwartek (6 marca) o godz. 18.45.
  • Klasy III, w piątek (7 marca), po nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
  • Przypominamy iż młodzież przygotowująca się do przyjęcia tego sakramentu (klasy I-III) jest w obowiązku uczestniczenia w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
  1. Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Rekolekcje te odbywać się będą w dniach 6-8 marca br., w kościele oo. Dominikanów. Początek o godz. 19.oo.

10. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, w sprzedaży Gość niedzielny oraz Niedziela.

11. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i darów.