17 maja 2024

22 marca 2014r. Odsłon: 1381
  1. Od dziś Caritas naszej parafii rozprowadza baranki oraz świece na stół wielkanocny. Zachęcamy do wpierania tych inicjatyw. Dochód ze sprzedaży, zostanie przeznaczony na zakup paczek dla potrzebujących na czas świąt.

2. We wtorek obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

3. W tym tygodniu zostanie podstawiony kontener na makulaturę, w ramach akcji: Makulatura na misje – pomagamy budować studnie w Sudanie Południowym.

4. Katecheza dla młodzieży i dorosłych, pt.: Życie wewnętrzne, odbędzie się w poniedziałek, 24 marca, o godz. 18.45. Zachęcamy również do zakupu książki p. Henryka Krzoska pt.: Bóg znalazł mnie na ulicy. Jest to książka będąca wstrząsającym ale zarazem pięknym świadectwem Jego nawrócenia. Książkę można zakupić w zakrystii.

5. Młodzież i dorosłych zapraszamy na katechezy głoszone przez Wspólnotę Neokatechumenatu. Odbywają się one we wtorki i piątki, o godz. 18.45.

6. W Wielkim Poście zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa dla dzieci młodzieży i dorosłych odprawiana będzie w naszej parafii w każdy piątek, o godz. 17.oo, natomiast Gorzkie Żale w niedzielę, o godz. 17.oo. Ponadto zapraszamy na Laudesy (poranną modlitwę Kościoła) do Wspólnoty Neokatechumenalnej, codziennie o godz. 6.oo.

7. Ks. Maciej zaprasza na spotkanie młodzież, która chciałaby włączyć się w przygotowanie i prowadzenie Młodzieżowej Drogi Krzyżowej. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej po dzisiejszej Mszy Świętej o godz. 18.oo.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 13.oo, gościć będziemy Wspólnotę Wiara-Światło tzw. Muminków.

9. Ponawiamy zaproszenie, skierowane do młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich, do wzięcia udziału w Dniach Młodych, które odbędą się w dniach 1-3 maja w Barlinku. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Macieja.

10. Przypominamy, że z soboty na niedziele nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni (przestawiamy zegarki z godz. 2.oo na 3.oo).

11. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zarówno do Gościa niedzielnego jak i Niedzieli dziś dołączona jest książka pt. Pasja, objawienia prywatne bł. Katarzyny Emmerich.

12. Wszystkim Parafianom udzielamy Bożego Błogosławieństwa na ten tydzień.