17 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu

23 lutego 2013r. Odsłon: 1506
  • II Niedziela Wielkiego Postu jest niedzielą Dzieła Pomocy Ad gentes. Jest to szczególna okazja do solidarności z polskimi misjonarzami i zaangażowania się na rzecz wsparcia ich działań edukacyjnych, medycznych i charytatywnych. Dzieło Pomocy Ad gentes działające w strukturach Komisji Episkopatu Polski ds. Misji przeprowadza zbiórkę ofiar pieniężnych – jest to tzw. jałmużna wielkopostna na misje. Będzie można to uczynić wychodząc z kościoła.
  • W Wielkim Poście zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w naszej parafii w każdy piątek,
    o godz. 17.oo, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę, o godz. 17.oo.
  •  W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Ksiądz Juliusz w sobotę odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Ks. Adam uczyni to 23 marca.
  • Spotkanie chłopców z klas pierwszych gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania odbędzie się 28 lutego, o godz. 18.oo.
  • Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej dziękczynnej za pontyfikat Ojca Świętego papieża Benedykta XVI. Eucharystia odprawiona będzie w bazylice Archikatedralnej pw. Św. Jakuba, 28 lutego, o godz. 19.3o. Serdecznie zapraszamy!
  • W następną niedzielę (3 marca), w naszej świątyni, podczas Eucharystii o godz. 10.oo., kl. Maciej Wagner z rąk Ks. Bp. Mariana Błażeja Kruszyłowicza otrzyma sakrament święceń w stopniu diakona. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy na tą uroczystość. Módlmy się także za kl. Macieja, który dziś wieczorem rozpocznie swoje kilkudniowe rekolekcje przed święceniami.
  • W przyszłą niedzielę Caritas parafialny rozprowadzał będzie świece na stół wielkanocny.
  • W zakrystii można nabyć tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznik
    „W Rodzinie”.
  • Wszystkim Parafianom życzymy potrzebnych od Boga łask oraz opieki świętych patronów.