Wspomnienie św. Floriana, męczennika
4 maja 2024

15 marca 2014r. Odsłon: 1359
  1. Caritas Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz Poczta Polska, organizują pomoc dla rodzin z Ukrainy pod hasłem: Rodzina Rodzinie. Akcja polega na wysyłaniu paczek z żywnością długoterminową oraz nieużywaną odzieżą. Paczki wysłane do końca marca na Ukrainę są zwolnione z opłat pocztowych. Jako Parafia otrzymaliśmy kilka adresów pod które można wysyłać takie paczki. Adresy oraz szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.  Prosimy o pomoc!

2. Katecheza dla młodzieży i dorosłych, którą głosi p. Henryk Krzosek, odbędzie się w poniedziałek, 17 marca, o godz. 18.45. Zachęcamy również do zakupu książki p. Henryka pt.: Bóg znalazł mnie na ulicy. Jest to książka będąca wstrząsającym ale zarazem pięknym świadectwem Jego nawrócenia. Książkę można zakupić w zakrystii.

3. Młodzież i dorosłych zapraszamy na katechezy głoszone przez Wspólnotę Neokatechumenatu. Odbywają się one we wtorki i piątki, o godz. 18.45.

4. W Wielkim Poście zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa dla dzieci młodzieży i dorosłych odprawiana będzie w naszej parafii w każdy piątek, o godz. 17.oo, natomiast Gorzkie Żale w niedzielę, o godz. 17.oo. Ponadto zapraszamy na Laudesy (poranną modlitwę Kościoła) do Wspólnoty Neokatechumenalnej, codziennie o godz. 6.oo.

5. Spotkanie formacyjne dla osób przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania:
    * dziewczyny z klasy I
    , w czwartek (20 marca) o godz. 18.oo.
    * klasy III, w piątek po Drodze Krzyżowej.

*Przypominamy iż młodzież przygotowująca się do przyjęcia tego sakramentu (klasy I-III) jest w obowiązku uczestniczenia w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

6. Ponawiamy zaproszenie, skierowane do młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich, do wzięcia udziału w Dniach Młodych, które odbędą się w dniach 1-3 maja w Barlinku. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Macieja.

7. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Wszystkim  solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i świętych Patronów.