Triduum Paschalne

01 kwietnia 2014r. Odsłon: 1424
  • Caritas naszej parafii po wszystkich Mszach Świętych rozprowadza baranki oraz świece na stół wielkanocny. Zachęcamy do wpierania tych inicjatyw. Dochód ze sprzedaży, zostanie przeznaczony na zakup paczek dla potrzebujących na czas świąt.

• Katecheza dla młodzieży i dorosłych, pt.: Życie wewnętrzne, odbędzie się w poniedziałek, 31 marca, o godz. 18.45.

• Młodzież i dorosłych zapraszamy na katechezy głoszone przez Wspólnotę Neokatechumenatu. Odbywają się one we wtorki i piątki, o godz. 18.45.

• W środę, 2 kwietnia przypada kolejna rocznica śmierci bł. Jana Pawła II. Po Mszy Świętej o godz. 18.oo, zostanie odmówiony różaniec papieski w intencji pielgrzymów.

• Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii odprawiane są:
  • Droga Krzyżowa, w piątki, o godz. 17.oo
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w niedziele, o godz. 17.oo.

Drogę Krzyżową w tym tygodniu prowadzi młodzież przygotowująca się do bierzmowania (szczególnie klasy II), dla wszystkich bierzmowanych obecność obowiązkowa.

• W czwartek (3 kwietnia) spotkanie dla chłopców przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania, godz. 18.oo.

• Zapraszamy do włączenia się w adorację Najświętszego Sakramentu, podczas trwania Jerycha Różańcowego. Rozpocznie się ono w naszej parafii w piątek (4 kwietnia) po wieczornej Mszy Świętej i potrwa do soboty (5 kwietnia) do godz. 18.oo. W sobotę o godz. 17.30, odbędzie się także nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzech całego świata. Jerycho Różańcowe odbywać się będzie w kaplicy.

• W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

• W następną niedziele rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne.

• Alumni Seminarium Duchownego wraz ze studentami Wydziału Teologicznego US zapraszają na Misterium Męki Pańskiej. Przedstawienia odbywają się: 30 III, 06 IV, 12 IV, 13 IV, o godz. 20.oo.

• W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do odwiedzania biblioteki parafialnej. Czynna jest ona w każdą niedzielę w godz. 10.3o - 13.oo. Zapraszamy!

• Wszystkim Parafianom życzymy dobrego tygodnia.