18 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

09 kwietnia 2013r. Odsłon: 1733
  1. Dzisiejszą niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy w Kościele 69. Tydzień Miłosierdzia. Z racji tego święta, codziennie można uzyskać » odpust zupełny za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Odpustu zupełnego udziela się pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieża).
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 8.3o nastąpi zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  3. W poniedziałek (8 kwietnia) obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ten dzień to także Dzień Świętości Życia.
  4. Trwają zapisy na Diecezjalne Dni Młodych, które po raz drugi odbędą się w Gryficach w dniach 1-3 maja. Zachęcamy młodzież do wzięcia w nich udziału. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do diakona Macieja.
  5. Spotkanie młodzieży z klas III przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, odbędzie się w piątek (12 kwietnia) o godz. 18.3o.
  6. W następną niedzielę przeżywać będziemy w naszym mieście Marsz dla Życia. Rozpocznie się on przy figurze bł. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. I przejdzie ulicami miasta do Bazyliki Katedralnej, gdzie odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia.
  7. Dziękujemy p. Teresie oraz wszystkim Członkom Parafialnego Zespołu Caritas i młodzieży ze szkolnego koła Caritas, za przygotowanie paczek, którymi obdarzyliśmy naszych potrzebujących parafian.
  8. W zakrystii do nabyć nowe numery Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego.
  9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wielu łask Bożych.