Triduum Paschalne

05 kwietnia 2014r. Odsłon: 2059
  1. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy czas rekolekcji wielkopostnych. Tegoroczny czas skupienia prowadzi ks. Rafał Szutra wraz ze wspólnotą Przymierza Miłosierdzia. Msze Święte z nauką rekolekcyjną sprawowane będą od poniedziałku do środy w godz. 8.oo oraz 18.oo. Zapraszamy! W tych dniach nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.oo.

2. Rekolekcje dla młodzieży rozpoczną się w środę (9 kwietnia). Spotkanie dla Gimnazjalistów o godz. 9.15, natomiast dla uczniów Technikum oraz Liceum, o godz. 10.15. Również rekolekcje te prowadzi ks. Rafał wraz ze wspólnotą Przymierze Miłosierdzia.

3. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii odprawiane są:

• Droga Krzyżowa, w piątki, o godz. 17.oo
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w niedziele, o godz. 17.oo.

4. Spotkanie dla dziewcząt z klas I, przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, odbędzie się w czwartek (10 kwietnia), o godz. 18.oo.

5. Alumni Seminarium Duchownego wraz ze studentami Wydziału Teologicznego US zapraszają na Misterium Męki Pańskiej. Przedstawienia odbywają się: 12 IV, 13 IV, o godz. 20.oo.

6. Serdeczne wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę p. Grzegorza Gumowskiego oraz p. Stefana Dudko, za oświetlenie figur znajdujących się w prezbiterium kościoła. Dziękujemy za zaangażowanie w życie parafii. Nasze podziękowania składamy także tym z pośród Parafian, którzy wysłali paczki z pomocą dla Ukrainy!

7. W tym tygodniu w czwartek, przypada kolejna rocznica katastrowy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, natomiast w przyszłą niedzielę obchodzony jest Dzień Pamięć Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o ofiarach tych tragedii.

8. Informujemy, iż w Niedzielę Palmową Msza Święta dla dzieci odprawiana będzie o godz. 11.3o.

9. Ks. Piotr Szatkowski, w dniach 16-18 maja br., organizuje pielgrzymkę dziękczynną do Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Jasnej Góry, za dar kanonizacji Jana Pawła II. Szczegóły na plakatach i ulotkach. Zachęcamy do wyjazdu!

10. Przy wyjściu z kościoła możliwość nabycia baranków czekoladowych oraz świec Caritas. W zakrystii sprzedaż prasy katolickiej. Zachęcamy do odwiedzania biblioteki parafialnej. Czynna jest ona w każdą niedzielę w godz. 10.3o - 13.oo. Zapraszamy!

11. Wszystkim Parafianom życzymy dobrego tygodnia.