Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski
3 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Adwentu

03 grudnia 2023r. Odsłon: 1425

Niedziela, 3 grudnia 2023 r.

1. Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. Będziemy to czynić na dwa sposoby. Po pierwsze, podczas Mszy świętych roratnich, które będziemy sprawować od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 (w te dni nie będzie Mszy świętych o godz. 7.00). Dzieci na roraty zapraszamy we wtorki i czwartki o 6.30 i w środy o 18.00. Innym sposobem czuwania będzie poranna modlitwa Kościoła, na którą zapraszamy do wieczernika od poniedziałku do piątku o godz. 5.30.
  2. Zwyczajem lat poprzednich w okresie Adwentu rozprowadzamy świece Caritas. Zgromadzone w ten sposób środki będą przeznaczone na pomoc dla potrzebujących. W zakrystii zaś dostępne są pobłogosławione opłatki.
  3. Od dzisiejszej niedzieli zbieramy też w zakrystii adresy parafian, którzy życzą sobie, abyśmy w okresie bożonarodzeniowym odwiedzili ich domy z modlitwą i błogosławieństwem. Zgodnie z otrzymanymi zaproszeniami będziemy później ogłaszać, w którym dniu odwiedzimy parafian mieszkających przy poszczególnych ulicach. Z kolędą chcemy ruszyć zaraz po Bożym Narodzeniu.
  4. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  5. W poniedziałek, po Mszy świętej wieczornej, w salce parafialnej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach dobowego Jerycha Różańcowego i potrwa do wtorkowej Mszy świętej wieczornej. Zachęcamy do włączenia się w tę adorację.
  6. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek miesiąca. Na modlitwę za powołanych i o nowe powołania, szczególnie spośród naszej parafii, zapraszamy w tym dniu o godz. 17.30.
  7. W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu o godz. 12.00 będziemy sprawować dodatkową Mszę świętą. Półgodziny przed nią będzie można przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.
  8. W przyszłą zaś niedzielę będziemy obchodzić XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy świętej będziemy zbierać ofiary do puszek na ten cel. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączą się w to dzieło.
  9. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  10. Składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.