Poniedziałek, 27 września 2021 r. imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego Poniedziałek XXVI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Wincentego a Paulo

Schola parafialna

Schola parafialna 9 maja 2013 wyświetleń: 6066

Schola parafii Bożego Ciała ciągle świetnie działa :-) Heejj ŻYJEMY, ROZWIJAMY SIĘ, JESTEŚMY :-D

WITAJCIE !!!

 

...poczytajcie z cierpliwością dalej, a dowiecie się wszystkiego, co chcecie o nas wiedzieć, a o co wstydzicie się zapytać he he he Tongue Out

 

Kim jesteśmy?

     Jesteśmy scholą typu – SATB – czyli śpiewającą w układzie czterogłosowym (Sopran, Alt, Tenor, Bas). Każda grupa głosów (sekcja) śpiewa swoją własną linię melodyczną, razem tworząc harmonię chóralną.

     Obecnie skład zespołu to 5-7 sopranów, 2-5 altów, 2 tenory i 0 (zero!!!) basów. ODDAMY KRÓLESTWO ZA BASA! Kiss BŁAGAMY – BASIE PRZYJDŹ DO NAS !!!

 

Co śpiewamy?

  Śpiewamy repertuar klasyczny, opracowania ze śpiewnika Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego „Niepojęta Trójco” (tom 1 i 2), pieśni ze śpiewnika Siedleckiego oraz kompozycje Pawła Bębenka. Utwory wykonujemy a capella (bez akompaniamentu), ewentualnie z towarzyszeniem organów, skrzypiec itp.

 

Czego nie śpiewamy?

     Nie śpiewamy unisono (kto raz zakosztuje rozkoszy harmonii, nie będzie już chciał śpiewać w jednogłosie! Tongue Out ), nie śpiewamy również piosenek tzw. gitarkowych oraz „Allelui ze Shreka” Cool

 

Kiedy i gdzie śpiewamy?

    Śpiewamy podczas Mszy świętych niedzielnych, Triduum Paschalnego, Pasterki, odpustu, bierzmowania… a na zamówienie podczas ślubów, chrztów, prymicji itp.

    Nie śpiewamy podczas 1 Komunii św. ani „piosenek dziecięcych”.

    Stale śpiewamy w parafii Bożego Ciała oraz gościnnie w parafii św. Krzysztofa. Oprócz tego śpiewaliśmy gościnnie w parafiach takich jak Sanktuarium Fatimskie na Słonecznym, Sanktuarium Najśw. Serca Pana Jezusa, parafia w Węgorzynie, parafia salezjańska, parafia św. Antoniego, parafia św. brata Alberta itp.

 

Kiedy i gdzie mamy próby?

    Próby naszej scholi odbywają się raz w tygodniu w CZWARTKI w godzinach 19-21 w salce duszpasterskiej plebanii w parafii Bożego Ciała (wejście na plebanię od strony kościoła – i pierwsze drzwi na lewo) Laughing

    W niedziele przychodzimy pół godziny przed mszą, na której będziemy śpiewać.

 

Kto prowadzi scholę?

     Prowadzi nas pani Agata Brodzińska, która ukończyła szkołę muzyczną w Krakowie, wydział wokalny na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz studium organistowskie w Szczecinie. Jako solistka sopranowa koncertuje z repertuarem operowym, operetkowym oraz oratoryjnym. O koncertach będziemy informować na bieżąco Laughing

    Zastępcą pani Agaty, tzw. „Wiceprezesem” scholi, jest pan Adam Usowicz, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie. Prowadzi próby oraz dyryguje podczas „występów na wyjeździe”. I oczywiście śpiewa jako tenor.

    Kochamy i uwielbiamy naszych prowadzących (obowiązkowo! - całym swym sercem, umysłem, duszą i mocą głosu) Tongue Out


Kto może z nami śpiewać?

     KAŻDY, kto jest młodzieżą lub dorosłym i kocha śpiew!

    Aby śpiewać z nami, TRZEBA mieć słuch (tj. nie fałszować)  NIE TRZEBA natomiast mieć głosu Surprised jak Andrea Bocelli Cool ani czytać nut (rozwój głosu oraz pojęcia o nutach nastąpi nieuchronnie i samoistnie jako efekt uboczny śpiewania w scholi! Cool )

    Do scholi nie odbywają się żadne egzaminy wstępne czy przesłuchania. Można przyjść na próbę, usiąść, posłuchać, spróbować nucić sobie pod nosem… a potem… zostać już z nami na zawsze! 

Zapraszamy!!!!

 

PS. jeżeli interesuje Cię historia naszej scholi, otwórz sobie PDFa (na dole strony)... tam znajdziesz więcej Wink


 

autor: Aga Innocent


ost. aktualizacja: 2017-10-08

Parafia Rzymskokatolicka pw. Bożego Ciała

ul. Emilii Plater 25
71-632 Szczecin
Nr tel.: /91/ 423-06-51
e-mail: bozecialo@eparafia.pl

Nr konta parafialnego:

32 1240 3826 1111 0000 4398 1977
III o. w Szczecinie
Pl. Orła Białego 3, 70-470 Szczecin

Kancelaria parafialna czynna w:

poniedziałki, środy, piątki w godz. 16.oo-18.oo

/po telefonicznym umówieniu spotkania/


Porządek Mszy św.:


Niedziela i święta:
7:oo, 8:3o, 10:oo, 11:3o, 13:oo, 18:oo

W tygodniu: 7:oo, 18:oo

KTO ODPRAWIA i SPOWIADA? czytaj wiecej...

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

KOMPANIA TWÓRCZA Krzysztof Adamski

2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone