Poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Poniedziałek III tygodnia okresu wielkanocnego

Sakramenty 2 listopada 2012 wyświetleń: 1331

Pierwsza Komunia Święta

„W Najświętszej Eucharystii zawiera się, bowiem całe dobro duchowe Kościoła, to znaczy sam Chrystus, nasza Pascha i Chleb żywy, który przez swoje ożywione przez Ducha Świętego i ożywiające Ciało daje życie ludziom.”

Sobór Watykański II

Jak pisze Jan Paweł II w encyklice Ecclesia de Eucharistia: Kościół żyje dzięki Eucharystii! Eucharystia jest pamiątką Paschy Chrystusa, czyli tego wszystkiego, co dokonało się w życiu, śmierci i powstaniu z martwych Jezusa. To wszystko staje się obecne w czynnościach liturgicznych Kościoła. Przez konsekrację dokonuje się przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa. Pod konsekrowanymi postaciami chleba i wina jest obecny żywy i prawdziwy Jezus Chrystus. Jest On tam obecny w sposób żywy, prawdziwy, rzeczywisty, z Ciałem, z Krwią, z Duszą i Bóstwem.

Przyjęcie Ciała i Krwi Chrystusa w Komunii świętej:

• Pogłębia naszą relację z Chrystusem,
  • Gładzi nasze grzechy powszednie i zachowuje od grzechów ciężkich,
  • Przez zjednoczenie naszych więzów z Chrystusem, pogłębione zostają jednocześnie więzy z całą wspólnota Kościoła, tworząc jedność i miłość.

PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU EUCHARYSTII W NASZEJ PARAFII TRWA MINIMUM DWA LATA. DZIECI PRZYGOTOWUJA SIE POPRZEZ UCZESTNICTWO W KATECHIZACJI  UCZESTNICTWIE W NABOŻEŃSTWACH, LITURGII ORAZ SPOTKANIACH FORMACYJNYCH. RODZICE RÓWNIEŻ ODBYWAJĄ  PRZYGOTOWANIE DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU KOMUNII ŚWIĘTEJ SWOICH DZIECI POPRZEZ UCZESTNICTWO W SPOTKANIACH MODLITEWNO-FORMACYJNYCH WG. SCHEMATU SPOTKAŃ WYZNACZONYCH I PRZEKAZANYCH PRZEZ KS. ADAMA.

aktualizowano: 2012-11-02