Wtorek, 17 października 2017 r. imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora Wtorek XXIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Ignacego Antiocheńskiego

Archiwum 8 października 2017 wyświetleń: 8596

O G Ł O S Z E N I A DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem Idźmy naprzód
    z nadzieją, wspierając Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, zbieranymi do puszek po każdej Mszy świętej ofiarami, przeznaczonymi na stypendia dla około 2000 uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i studentów z rodzin potrzebujących wsparcia. Dziękujemy za wrażliwość serca i złożone na ten cel ofiary.

2. Trwamy w miesiącu poświęconym Matce Bożej Różańcowej. Młodzież i dorosłych zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, a dzieci we wtorek, środę i czwartek o godz. 17.00.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne, przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania. We wtorek, o godz. 18.45, zapraszamy uczniów z klas III gimnazjum,
    a w czwartek, o godz. 18.00, chłopców z klas II gimnazjum.

4. W piątek – w 100. Rocznicę Objawień Fatimskich – w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie, odbędzie się Diecezjalne Zakończenie Roku Maryjnego. Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga zaprasza wszystkich wiernych do udziału w tej uroczystości. O godz. 19.00., pod jego przewodnictwem, będzie sprawowana Msza święta, a po niej procesja fatimska.

5. W przyszłą niedzielę Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Szczecinie i Fundacja Donum Vitae zapraszają na obchody Dnia Dziecka Utraconego. W ramach obchodów, o godz. 15.00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie, przy pomniku Dzieci Utraconych (kwatera 80F – wejście od ul. Wierzbowej), zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie o godz. 18.00, w kościele pw. Świętej Rodziny przy ul. Królowej Korony Polskiej w Szczecinie, będzie sprawowana Msza święta w intencji Rodziców po stracie Dzieci. Po Mszy świętej organizatorzy zapraszają na spotkanie otwarte dla Rodziców Dzieci Utraconych.

6. Polecamy prasę katolicką. Niedziela i Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii. Zachęcamy też do korzystania z naszej biblioteki parafialnej, która czynna jest
    w każdą niedzielę w godz. 10.3o - 13.oo. Zapraszamy!

utworzono : 2017-10-08