327newsy Archiwum | BOŻE CIAŁO Szczecin | Parafia Rzymskokatolicka pw. Bożego Ciała
Poniedziałek, 25 czerwca 2018 r. imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma Poniedziałek XII tygodnia okresu zwykłego

Archiwum 24 czerwca 2018 wyświetleń: 10316

O G Ł O S Z E N I A DUSZPASTERSKIE

XII  NIEDZIELA  ZWYKŁA - NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA

24 czerwca 2018 roku

1. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Życzymy wszystkim naszym drogim Parafianom, aby przyniósł on jeszcze głębsze doświadczenie miłości Boga, która rozlana w sercu jedynie wprowadza w odpoczynek i już teraz pozwala kosztować, czym będzie odpoczynek wieczny.

2. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej organizuje w okresie wakacyjnym kolonie dla dzieci z ubogich rodzin i prosi nas o wsparcie. Dlatego dziś, po każdej Mszy świętej, zbieramy do puszek ofiary na ten cel. Bóg zapłać ofiarodawcom.

3. Przed nami ostatnie dni czerwca, miesiąca dedykowanego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Do soboty włącznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.

4. W czwartek przypada 46. rocznica powstania Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W tym dniu jesteśmy zaproszeni do udziału w uroczystej Mszy świętej, która odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie abp. Andrzej Dzięga.

5. Zachęcamy do udziału w XXXIV Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie i pielgrzymowania w dowolnie wybrane dni. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na stronie internetowej www.szczecinska.pl.

6. Polecamy prasę katolicką. Niedziela i Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii. Zachęcamy też do korzystania z naszej biblioteki parafialnej, która czynna jest w każdą niedzielę w godz. 10.3o-13.oo. Zapraszamy!

utworzono : 2018-06-24

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone