Piątek, 04 grudnia 2020 r. imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana Piątek I tygodnia adwentu | Wspomnienie dowolne Św. Jana Damasceńskiego, św. Barbary

Aktualności

Aktualności 31 sierpnia 2019 wyświetleń: 44947

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu

29. listopada 2020 r.

 

1. Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. Patronką tego czasu jest Maryja, która swoim „fiat” – niech mi się stanie według słowa Twego – przyjęła Mesjasza. Od Maryi chcemy się uczyć czuwać, aby otwierać Chrystusowi serca, gdy On przychodzi. Chcemy to czynić w dwojaki sposób: 1° podczas Mszy świętych porannych o godz. 7.00, zwanych roratnimi, ale w tym roku dwa razy w tygodniu, w czwartki – wtedy szczególnie zapraszamy dzieci – i w soboty; oraz 2° podczas porannej modlitwy Kościoła, na którą zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 6.00


2. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00 do 18.00, zapraszamy także na adorację Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji modlimy się o ustanie pandemii oraz o pokój i ład społeczny w naszej Ojczyźnie. W tym też czasie sprawujemy w kaplicy sakrament pokuty i pojednania. Ponadto dziś i w poniedziałek zapraszamy na nabożeństwo zwane Wypominkami o godz. 17.30


3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Związane z tymi dniami nabożeństwa za powołanych oraz wynagradzające Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za popełnione przez nas grzechy będą sprawowane o godz. 17.30.


4. W piątek, po Mszy świętej wieczornej, w salce parafialnej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach dobowego Jerycha Różańcowego, która potrwa do sobotniej Mszy świętej wieczornej (od godz. 17.30 zostanie przeniesiona do kościoła). Jako że w salce nie może przebywać więcej niż 3 osoby, pragnących włączyć się w tę adorację prosimy o zgłoszanie się do osób odpowiedzialnych za Jerycho Różańcowe.


5. W okresie Adwentu, zwyczajem poprzednich lat, rozprowadzamy świece oraz zbieramy żywność o długim terminie ważności. Zgromadzone w ten sposób środki będą przeznaczone na pomoc dla potrzebujących. Bóg zapłać Ofiarodawcom.


6. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny. Tam też dostępne są pobłogosławione opłatki wigilijne.


7. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za składane ofiary na potrzeby parafii. 


aktualizowano: 2020-11-28
Wszystkich rekordów:

Parafia Rzymskokatolicka pw. Bożego Ciała

ul. Emilii Plater 25
71-632 Szczecin
Nr tel.: /91/ 423-06-51
e-mail: bozecialo@eparafia.pl

Nr konta parafialnego:

32 1240 3826 1111 0000 4398 1977
III o. w Szczecinie
Pl. Orła Białego 3, 70-470 Szczecin

Kancelaria parafialna czynna w:

poniedziałki, środy, piątki w godz. 16.oo-18.oo

Porządek Mszy św.:


Niedziela i święta:
7:oo, 8:3o, 10:oo, 11:3o, 13:oo, 18:oo

W tygodniu: 7:oo, 18:oo

KTO ODPRAWIA i SPOWIADA? czytaj wiecej...

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

KOMPANIA TWÓRCZA Krzysztof Adamski

2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone