Poniedziałek, 27 września 2021 r. imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego Poniedziałek XXVI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Wincentego a Paulo

Aktualności 31 sierpnia 2019 wyświetleń: 54322

XXVI Niedziela Zwykła

26.09.2021 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy cykl katechez dla dorosłych i młodzieży. W każdym czasie, a szczególnie teraz, w stanie epidemii, potrzebujemy Ducha Świętego, bo tylko On, Pocieszyciel, może zabierać strach i rodzić pokój w naszych sercach, dając nam pewność, że Bóg jest Miłością i jest z nami. Pocieszyciel przychodzi do nas zawsze, gdy słuchamy Słowa Bożego. Dlatego serdecznie zapraszamy na te katechezy we wtorek i czwartek o godz. 19.00.

2. Dziś także, ofiarami składanymi do puszek, wspieramy Wydział Teologiczny, gdzie kształcą się klerycy naszego Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. Dziękujemy Wszystkim za złożone na ten cel ofiary.

3. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00 do 18.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji modlimy się o ustanie pandemii oraz o nawrócenie, pokój i ład społeczny w naszej Ojczyźnie. W tym czasie sprawujemy w kaplicy sakrament pokuty i pojednania.

4. W piątek rozpocznie się miesiąc październik, w którym szczególną cześć oddajemy Matce Bożej Różańcowej. Na nabożeństwa różańcowe, w miesiącu październiku, zapraszamy codziennie o godz. 17.30.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni podczas nabożeństw różańcowych będziemy wynagradzać za popełnione przez nas grzechy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W przyszłą niedzielę, po Mszy świętej o godzinie 13.00, odbędzie się pierwsze spotkanie z rodzicami młodzieży chcącej przygotowywać się w naszej parafii do bierzmowania.

7. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.

8. Bóg zapłać także wszystkim Dobroczyńcom za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.

aktualizowano: 2021-09-25

/po telefonicznym umówieniu spotkania/