Poniedziałek, 29 listopada 2021 r. imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina Poniedziałek I tygodnia adwentu

Aktualności

Aktualności 31 sierpnia 2019 wyświetleń: 55517

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu

28.11.2021 r.

 

 

1. Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. Patronką tego czasu jest Maryja, która swoim „fiat” – niech mi się stanie według słowa Twego – przyjęła Mesjasza. Od Maryi chcemy się uczyć czuwać, czyli otwierać Chrystusowi serca, gdy On przychodzi. Będziemy to czynić podczas Mszy świętych zwanych roratnimi, które w tym roku będziemy sprawować od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. W te dni nie będzie Mszy świętych o godz. 7.00. Dzieci na roraty zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek. W pozostałe dni słowo będzie skierowane do dorosłych.


2. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy w kaplicy sakrament pokuty i pojednania. Natomiast do wtorku włącznie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo zwane Wypominkami.


3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Związane z tymi dniami nabożeństwa za powołanych oraz wynagradzające Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za popełnione przez nas grzechy będą sprawowane o godz. 17.30. 


4. W sobotę, po Mszy świętej wieczornej, w salce parafialnej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach dobowego Jerycha Różańcowego, która potrwa do niedzielnej Mszy świętej wieczornej. Zachęcamy do włączenia się w tę adorację. 


5. Także od soboty do piątku przyszłego tygodnia będzie nam towarzyszył Krzyż Pomorski wraz z relikwiami Krzyża Świętego. Będzie to okazja do indywidualnej modlitwy i adoracji Krzyża. Ponadto po każdej Mszy świętej chętnym będziemy udzielali indywidualnego błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego. 


6. Zwyczajem lat poprzednich w okresie Adwentu rozprowadzamy świece Caritas. Zgromadzone w ten sposób środki będą przeznaczone na pomoc dla potrzebujących. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączą się w to dzieło.


7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny. Od dzisiejszej niedzieli w zakrystii są też dostępne pobłogosławione opłatki wigilijne.


8. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za składane ofiary na potrzeby parafii.


aktualizowano: 2021-11-27
Wszystkich rekordów:

Parafia Rzymskokatolicka pw. Bożego Ciała

ul. Emilii Plater 25
71-632 Szczecin
Nr tel.: /91/ 423-06-51
e-mail: bozecialo@eparafia.pl

Nr konta parafialnego:

32 1240 3826 1111 0000 4398 1977
III o. w Szczecinie
Pl. Orła Białego 3, 70-470 Szczecin

Kancelaria parafialna czynna w:

poniedziałki, środy, piątki w godz. 16.oo-18.oo

/po telefonicznym umówieniu spotkania/


Porządek Mszy św.:


Niedziela i święta:
7:oo, 8:3o, 10:oo, 11:3o, 13:oo, 18:oo

W tygodniu: 7:oo, 18:oo

KTO ODPRAWIA i SPOWIADA? czytaj wiecej...

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

KOMPANIA TWÓRCZA Krzysztof Adamski

2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone