Poniedziałek, 29 listopada 2021 r. imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina Poniedziałek I tygodnia adwentu

Aktualności 31 sierpnia 2019 wyświetleń: 55517

I Niedziela Adwentu

28.11.2021 r.

1. Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. Patronką tego czasu jest Maryja, która swoim „fiat” – niech mi się stanie według słowa Twego – przyjęła Mesjasza. Od Maryi chcemy się uczyć czuwać, czyli otwierać Chrystusowi serca, gdy On przychodzi. Będziemy to czynić podczas Mszy świętych zwanych roratnimi, które w tym roku będziemy sprawować od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. W te dni nie będzie Mszy świętych o godz. 7.00. Dzieci na roraty zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek. W pozostałe dni słowo będzie skierowane do dorosłych.

2. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy w kaplicy sakrament pokuty i pojednania. Natomiast do wtorku włącznie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo zwane Wypominkami.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Związane z tymi dniami nabożeństwa za powołanych oraz wynagradzające Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za popełnione przez nas grzechy będą sprawowane o godz. 17.30.

4. W sobotę, po Mszy świętej wieczornej, w salce parafialnej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach dobowego Jerycha Różańcowego, która potrwa do niedzielnej Mszy świętej wieczornej. Zachęcamy do włączenia się w tę adorację.

5. Także od soboty do piątku przyszłego tygodnia będzie nam towarzyszył Krzyż Pomorski wraz z relikwiami Krzyża Świętego. Będzie to okazja do indywidualnej modlitwy i adoracji Krzyża. Ponadto po każdej Mszy świętej chętnym będziemy udzielali indywidualnego błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego.

6. Zwyczajem lat poprzednich w okresie Adwentu rozprowadzamy świece Caritas. Zgromadzone w ten sposób środki będą przeznaczone na pomoc dla potrzebujących. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączą się w to dzieło.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny. Od dzisiejszej niedzieli w zakrystii są też dostępne pobłogosławione opłatki wigilijne.

8. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za składane ofiary na potrzeby parafii.

aktualizowano: 2021-11-27

/po telefonicznym umówieniu spotkania/