340newsy Aktualności | BOŻE CIAŁO Szczecin | Parafia Rzymskokatolicka pw. Bożego Ciała
Sobota, 24 lutego 2018 r. imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja Sobota II tygodnia Wielkiego Postu

Aktualności 18 lutego 2018 wyświetleń: 15557

2 NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

25.02.2018

1. Jeszcze raz zapraszamy na Mszę świętą w intencji ks. prałata Zdzisława Garbicza, którą sprawować będziemy w dniu 1 rocznicy jego śmierci, czyli 15 marca 2018 r. o godz. 18.00. Podczas tej Mszy świętej abp Andrzej Dzięga dokona poświęcenia tablicy dedykowanej Księdzu Prałatowi jako budowniczemu naszego kościoła. Ksiądz Arcybiskup zaprasza, aby ta uroczystość stała się dla nas okazją odnowienia zaangażowania w budowanie Kościoła, którego jesteśmy żywymi kamieniami. Zaproponował, aby ta uroczystość, przypadająca w roku dedykowanym Duchowi Świętemu, była czasem modlitwy o odnowienie charyzmatów wzbudzonych w nas przez bierzmowanie oraz udzielenia tego sakramentu przygotowanej młodzieży. W związku z tym zapraszamy na spotkanie dziś po Mszy świętej o godz. 11.30 młodzież z klas III gimnazjum. Natomiast w czwartek o godz. 18.00 na przygotowanie do bierzmowania zapraszamy dziewczęta z klas II gimnazjum.

2. W dzisiejszą niedzielę zbieramy po Mszach świętych ofiary do puszek na wsparcie polskich misjonarzy, prowadzone przez „Dzieło Pomocy Ad Gentes”. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Także dziś po Mszy świętej o godz. 19.00 zapraszamy do domu parafialnego młodzież szkół średnich, która przyjęła już sakrament bierzmowania, na katechezę biblijną, w ramach propozycji formacji po-bierzmowaniu.

4. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: w dzisiejszą niedzielę o godz. 17.00 na Gorzkie Żale i w piątek o godz. 17.00 na Drogę Krzyżową.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni, po wieczornych Mszach świętych, zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa. Ponadto w pierwszy piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

6. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę, zgodnie z przyjętym kalendarium, odbędzie się wręczenie Pisma świętego dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.

7. Także w przyszłą niedzielę, po wieczornej Mszy świętej, rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach dobowego Jerycha Różańcowego, która potrwa do poniedziałkowej wieczornej Mszy świętej. Tym razem nasza adoracja stanie się częścią trwającej w Archidiecezji od I Niedzieli Wielkiego Postu do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia nieustannej modlitwy i postu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę adorację, a także podjęcia postu w intencji powołań.

8. Polecamy prasę katolicką. Niedziela i Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii. Zachęcamy też do korzystania z naszej biblioteki parafialnej, która czynna jest w każdą niedzielę w godz. 10.3o -13.oo. Zapraszamy!

aktualizowano: 2018-02-24

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone