Niedziela, 25 maja 2020 r. imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny Poniedziałek VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Bedy Czcigodnego, św. Grzegorza VII, św. Maryi Magdaleny de Pazzi

Aktualności

Aktualności 31 sierpnia 2019 wyświetleń: 39511

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

24. maja 2020 r.1. Przed nami ostatni tydzień miesiąca dedykowanego Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa majowe sprawujemy w naszym kościele codziennie o godz. 17.30

 

2. Od poniedziałku do piątku trwamy na adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 17.00–18.00. Adorację rozpoczynamy Koronką do miłosierdzia Bożego, modląc się o ustanie pandemii, za chorych, służbę zdrowia, służby państwowe, wolontariuszy oraz wszystkich tych, którzy podejmując swą pracę narażają swoje zdrowie i życie. W tym też czasie sprawujemy w kaplicy sakrament pokuty i pojednania

 

3. W przyszły poniedziałek, tj. 1 czerwca br., przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, patronki naszej Archidiecezji. Z tego tytułu Ksiądz Arcybiskup zaprasza w tym dniu chętnych, szczególnie delegacje wspólnot, stowarzyszeń, grup modlitewnych i ruchów kościelnych, do wspólnej modlitwy w katedrze szczecińskiej. O godz. 18.00 odbędzie się Msza święta, a po niej nastąpi modlitwa różańcowa, zakończona Apelem Maryjnym


4. Na końcu kościoła są wystawione świece i baranki, które zwykle były rozprowadzane w okresie Wielkiego Postu. Niestety z powodu ogłoszenia stanu epidemii nie mogliśmy wcześniej ich rozprowadzić. Zachęcamy do ich zakupu, gdyż środki w ten sposób pozyskane są znacznym wsparciem działań Archidiecezjalnego Caritas na rzecz osób potrzebujących. Prosimy jednak o zachowanie dystansu między osobami chcącymi je zakupić. 

 

5. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny. Polecamy także publikację o przyszłym błogosławionym kard. Stefanie Wyszyńskim w cenie 10 zł. 

 

6. Bóg zapłać Wszystkim za składane ofiary na potrzeby parafii.


aktualizowano: 2020-05-23
Wszystkich rekordów:

Parafia Rzymskokatolicka pw. Bożego Ciała

ul. Emilii Plater 25
71-632 Szczecin
Nr tel.: /91/ 423-06-51
e-mail: bozecialo@eparafia.pl

Nr konta parafialnego:

32 1240 3826 1111 0000 4398 1977
III o. w Szczecinie
Pl. Orła Białego 3, 70-470 Szczecin

Kancelaria parafialna czynna w:

poniedziałki, środy, piątki w godz. 16.oo-18.oo

Porządek Mszy św.:


Niedziela i święta:
7:oo, 8:3o, 10:oo, 11:3o, 13:oo, 18:oo

W tygodniu: 7:oo, 18:oo

KTO ODPRAWIA i SPOWIADA? czytaj wiecej...

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

KOMPANIA TWÓRCZA Krzysztof Adamski

2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone