340newsy Aktualności | BOŻE CIAŁO Szczecin | Parafia Rzymskokatolicka pw. Bożego Ciała
Piątek, 21 września 2018 r. imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca Piątek XXIV tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

Aktualności

Aktualności 1 września 2018 wyświetleń: 19386

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

16 września 2018 roku

1. W dzisiejszą niedzielę na wszystkich Mszach świętych gościmy wśród nas pana Bartosza Linka z Fundacji Solo Dios Basta, który jest współorganizatorem Wielkiej Pokuty i Różańca do Granic. Pan Bartosz chce się dziś z nami podzielić swoim doświadczeniem obecności Boga w życiu kierując do każdego z nas krótkie świadectwo. Z kolei o godz. 16.00 zapraszamy do naszej świątyni na projekcję filmu ewangelizacyjnego pt. Ufam Tobie. Jest to film o miłości Boga, która nie zna granic. Był on przedstawiony uczestnikom Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 9 wersjach językowych. Ten i inne filmy ewangelizacyjne można nabyć dzisiaj po każdej Mszy świętej za dobrowolną ofiarą. Po projekcji filmu będzie miała miejsce krótka adoracja Najświeższego Sakramentu wraz z modlitwą zawierzenia życia Jezusowi Miłosiernemu przez Niepokalane Serce Maryi.

2. Przy wyjściu z kościoła możemy dzisiaj wesprzeć ofiarami do puszek Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu Szczecińskiego. W imieniu księdza Dziekana i wszystkich pracowników tej jednostki edukacyjnej, składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom naszej parafii. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagradza Wam Waszą ofiarność.

3. Wojewoda zachodniopomorski organizuje w Szczecinie bezpłatne szkolenia komputerowe dla chętnych mieszkańców w wieku 50+. Celem takiego szkolenia jest wykluczenie braku obsługi urządzeń mobilnych takich jak komputer, laptop, telefon komórkowy, tablet. Szkolenie jest bezpłatne, finansowane ze środków Unii Europejskiej. Potrwa ok. 2 mce (spotkania 2 razy w tygodniu). Identyczne szkolenia trwają obecnie w Mierzynie, Dobrej, Wołczkowie oraz Nowogardzie. Jeżeli ktoś z Państwa, ma PESEL 50+ i czuje, że potrzebuje takiego profesjonalnego kursu w zakresie jak wysyłać maile, jak połączyć telefon komórkowy z laptopem, aby zgrać zdjęcia itp., zapraszamy do zakrystii, gdzie można się zapisać lub proszę dzwonić pod nr: 881230123. Szkolenie ruszy przy odpowiedniej liczbie osób.

4. W najbliższą środę o godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła wszystkich uczniów klas siódmych, ósmych oraz trzecich gimnazjum, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania. Będzie to spotkanie wstępne, organizacyjne, na którym młodzież dowie się jak będziemy pracować odnośnie do tego sakramentu w tym roku szkolnym i duszpasterskim.

5. Polecamy prasę katolicką. Niedziela i Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii. Zachęcamy też do korzystania z naszej biblioteki parafialnej, która czynna jest w każdą niedzielę w godz. 10.3o-13.oo. Zapraszamy!

aktualizowano: 2018-09-16
Wszystkich rekordów:

Parafia Rzymskokatolicka pw. Bożego Ciała

ul. Emilii Plater 25
71-632 Szczecin
Nr tel.: /91/ 423-06-51
e-mail: bozecialo@eparafia.pl

Nr konta parafialnego:

32 1240 3826 1111 0000 4398 1977
III o. w Szczecinie
Pl. Orła Białego 3, 70-470 Szczecin

Kancelaria parafialna czynna w:

poniedziałki, środy, piątki w godz. 16.oo-18.oo

Porządek Mszy św.:
Niedziela i święta:

7:oo, 8:3o, 10:oo, 11:3o, 13:oo, 18:oo
W tygodniu:
7:oo, 18:oo

 

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

KOMPANIA TWÓRCZA Krzysztof Adamski

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone