Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r. imieniny: Biny, Damazego, Waldemara Poniedziałek II tygodnia adwentu | Wspomnienie dowolne Św. Damazego I

Aktualności

Aktualności 3 grudnia 2017 wyświetleń: 13128

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Ogłoszenia Duszpasterskie
II Niedziela Adwentu

10. 12. 2017 r.

 

1. W dzisiejszą niedzielę uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 organizują w przedsionku kościoła kiermasz świąteczny. Uzyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na pomoc osobom potrzebującym.

2. Dziś także, w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, rozprowadzane są świece na stół wigilijny. Akcja ma na celu pozyskanie środków na paczki żywnościowe dla rodzin i osób samotnych, na dofinansowanie wypoczynku zimowego i letniego dzieci, a także na wsparcie działających świetlic Caritas oraz na program „Tornister Pełen Uśmiechów”. Bóg zapłać za wsparcie idei kiermaszu, jak i akcji Caritas.

3. Widząc potrzebę zaoferowania młodzieży po bierzmowaniu dalszej formacji, rozpoczęliśmy cykl katechez biblijnych. Obywają się one w niedziele, o godz. 19.00, w domu parafialnym. Dziś kolejna katecheza. Serdecznie zachęcamy do udziału.

4. Zwyczajem poprzednich lat, członkowie Wspólnoty Neokatechumenalnej roznoszą po domach naszych parafian opłatki wigilijne. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary.

5. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne, przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania, na które zapraszamy w środę, o godz. 18.00, I grupę dziewcząt z klas VII, a w czwartek, o godz. 18.00, II grupę dziewcząt z klas VII.

6. W 36. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, w środę, 13 grudnia, o godz. 18.00, w bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, pod przewodnictwem bp. Henryka Wejmana, zostanie odprawiona Msza święta w intencji ofiar tego stanu. Natomiast w 47. rocznicę wydarzeń grudnia ‘70, w niedzielę, 17 grudnia, o godz. 9.30, w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Szczecinie, pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi, zostanie odprawiona Msza święta w intencji poległych w grudniu 1970 roku oraz w intencji Ludzi Pracy. Ponadto w sobotę, 16 grudnia, o godz. 12.00, na Cmentarzu Centralnym przy grobach ofiar Grudnia ’70 oraz w niedzielę, 17 grudnia, o godz. 11.45, pod Bramą Stoczni, odbędą się okolicznościowe modlitwy za poległych i Ojczyznę.

7. Tradycyjnie, w Adwencie, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Włączymy się w to dzieło, w przyszłą niedzielę. Po każdej Mszy świętej będziemy zbierać ofiary do puszek, którymi przyjdziemy z pomocą ludziom żyjącym w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

8. Przypominamy, że w dni powszednie spowiedź święta odbywa się zawsze 30 minut przed Mszą świętą wieczorną i – jeśli będzie taka potrzeba – po Mszy świętej wieczornej, a także 15 minut przed Mszą świętą poranną.

9. Polecamy prasę katolicką. Niedziela i Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii. Zachęcamy też do korzystania z naszej biblioteki parafialnej, która czynna jest w każdą niedzielę w godz. 10.3o -13.oo. Zapraszamy!

 

aktualizowano: 2017-12-09
Wszystkich rekordów:

Parafia Rzymskokatolicka pw. Bożego Ciała

ul. Emilii Plater 25
71-632 Szczecin
Nr tel.: /91/ 423-06-51
e-mail: bozecialo@eparafia.pl

Nr konta parafialnego:

32 1240 3826 1111 0000 4398 1977
III o. w Szczecinie
Pl. Orła Białego 3, 70-470 Szczecin

Kancelaria parafialna czynna w:

poniedziałki, środy, piątki w godz. 16.oo-18.oo

Porządek Mszy św.:
Niedziela i święta:

7:oo, 8:3o, 10:oo, 11:3o, 13:oo, 18:oo
W tygodniu:
7:oo, 18:oo

 

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

KOMPANIA TWÓRCZA Krzysztof Adamski

2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone