Niedziela, 28 lutego 2021 r. imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany II Niedziela Wielkiego Postu

Aktualności

Aktualności 31 sierpnia 2019 wyświetleń: 47934

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu

28. lutego 2021 r.

 

 

1. Trwając w stanie epidemii, szczególnie potrzebujemy Ducha Świętego, bo tylko On, Pocieszyciel, może zabierać strach i rodzić pokój w naszych sercach, dając nam pewność, że Bóg jest Bogiem Paschy, który z każdego doświadczenia wyprowadza dla nas dobro. A Pocieszyciel przychodzi do nas zawsze, gdy słuchamy Słowa Bożego. To doświadczenie przynagla, aby przy zachowaniu obowiązującego reżimu sanitarnego głosić katechezy dla dorosłych i młodzieży. Serdecznie na nie zapraszamy we wtorek i czwartek o godz. 19.00. 


2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy także na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.00 i na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00. Ze względów sanitarnych podczas Drogi Krzyżowej, rozważając poszczególne stacje, będzie trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu. 


3. Ponadto od poniedziałku do czwartku, od godz. 17.00 do 18.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji modlimy się o ustanie pandemii oraz o nawrócenie, pokój i ład społeczny w naszej Ojczyźnie. W tym też czasie sprawujemy w kaplicy sakrament pokuty i pojednania. 


4. W czwartek, po Mszy świętej wieczornej, w salce parafialnej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach dobowego Jerycha Różańcowego, która potrwa do piątkowej Mszy świętej wieczornej (od godz. 17.00 zostanie przeniesiona do kościoła). Jako że w salce nie może przebywać więcej niż 3 osoby, pragnących włączyć się w tę adorację prosimy o zgłaszanie się do osób odpowiedzialnych za Jerycho Różańcowe. 


5. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Związane z tymi dniami nabożeństwa w czwartek i sobotę będą sprawowane o godz. 17.30. Natomiast w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 będzie miało charakter nabożeństwa wynagradzającego Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy.


6. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny


7. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom i Dobroczyńcom za składane ofiary na potrzeby parafii.

 

aktualizowano: 2021-02-27
Wszystkich rekordów:

Parafia Rzymskokatolicka pw. Bożego Ciała

ul. Emilii Plater 25
71-632 Szczecin
Nr tel.: /91/ 423-06-51
e-mail: bozecialo@eparafia.pl

Nr konta parafialnego:

32 1240 3826 1111 0000 4398 1977
III o. w Szczecinie
Pl. Orła Białego 3, 70-470 Szczecin

Kancelaria parafialna czynna w:

poniedziałki, środy, piątki w godz. 16.oo-18.oo

Porządek Mszy św.:


Niedziela i święta:
7:oo, 8:3o, 10:oo, 11:3o, 13:oo, 18:oo

W tygodniu: 7:oo, 18:oo

KTO ODPRAWIA i SPOWIADA? czytaj wiecej...

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

KOMPANIA TWÓRCZA Krzysztof Adamski

2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone